ارمنستان

ارمنستان

ارمنستان (به ارمنی: Հայաստան، تلفظ: هایاستان) با نام رسمی جمهوری ارمنستان (Հայաստանի Հանրապետություն، هایاستانی هانراپِتوتیون) کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز است.

ایروان

شهر ایروان پایتخت کشور ارمنستان از جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان شهری تاریخی است که حیات آن به سده هشتم پیش از میلاد باز می گردد. جاذبه های گردشگری شهر ایروان کم نیست و آجرهای قرمز منحصر به فرد ایروان از شاخصه های این شهر در ساختمان ها و آپارتمان هایش در هر گوشه و کنار شهر به چشم می خورد.

جرموک

جـِرموک (به ارمنی: Ջերմուկ) شهری در جنوب ارمنستان است که در استان وایوتس‌جور واقع شده‌است. این شهر در ۵۳ کیلومتری شرق یغگنادزور، مرکز استان قرار گرفته است. محل یکی از بزرگ‌ترین چشمه‌های آب گرم ارمنستان است و آب معدنی گازدار جرموک آن که خاصیت درمانی هم دارد در سراسر ارمنستان بفروش می‌رسد. امروزه شهر جرموک تولیدات آب معدنی زیادی دارد و دولت ارمنستان برای تبدیل دوباره آن به یک مرکز گردشگری تلاش می‌کند.

دلیجان

دیلیجان (به ارمنی: Դիլիջան) یک شهر در ارمنستان است که در استان تاووش واقع شده‌است. دیلیجان شهری سرسبز در شمال ارمنستان است. این شهر در ارمنستان به آن «سوئیس کوچک» گفته می‌شود. صومعه های کهن هاغارتسین و گوشوانک در نزدیکی دیلیجان قرار گرفته‌اند.

وانادزور

وانادزور (ارمنی: Վանաձոր) سومین شهر پرجمعیت کشور ارمنستان و مرکز استان لوری در بخش شمالی کشور است. آن حدود ۱۲۸ کیلومتر شمال پایتخت ایروان واقع شده‌است. بر سرشماری سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۸۶٬۱۹۹ نفر جمعیت دارد. وانادزور در شمال ارمنستان قرار گرفته‌است. این شهر یکی از خوش‌منظره‌ترین شهرهای ارمنستان است. خانه‌ها و کلبه‌های تابستانی آن (داچاها) معروفند.

آشنایی با هتل های ارمنستان پایتخت ایروان

 بهترین هاستل های ایروان

بهترین هاستل های ایروان
بهترین هاستل های ایروان

 جاذبه های گردشگری ایروان پایتخت ارمنستان

جاذبه های گردشگری ایروان پایتخت ارمنستان
جاذبه های گردشگری ایروان پایتخت ارمنستان

کلیساهای معروف ارمنستان

کلیساهای معروف ارمنستان
کلیساهای معروف ارمنستان
error: Content is protected.