ارمنستان

ارمنستان

ارمنستان (به ارمنی: Հայաստան، تلفظ: هایاستان) با نام رسمی جمهوری ارمنستان (Հայաստանի Հանրապետություն، هایاستانی هانراپِتوتیون) کشوری در قفقاز جنوبی است. ارمنستان به پایتختی ایروان از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز است.
پایتخت ارمنستان - ایروان

پایتخت ارمنستان – ایروان

ایروان

شهر ایروان پایتخت ارمنستان از جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان شهری تاریخی است. تاریخ حیات ایروان به سده هشتم پیش از میلاد باز می گردد. جاذبه های گردشگری شهر ایروان کم نیست و آجرهای قرمز منحصر به فرد ایروان از شاخصه های این شهر است. این آجرهای قرمز رنگ در ساختمان ها و آپارتمان های ایروان در هر گوشه و کنار شهر به چشم می خورد. هتل های ارمنستان را هم در این لینک میتونید ببینید.

جرموک

جـِرموک (به ارمنی: Ջերմուկ) شهری در جنوب ارمنستان است که در استان وایوتس‌جور واقع شده‌است. این شهر در ۵۳ کیلومتری شرق یغگنادزور، مرکز استان قرار گرفته است. جرموک محل یکی از بزرگ‌ترین چشمه‌های آب گرم ارمنستان است و آب معدنی گازدار جرموک آن که خاصیت درمانی هم دارد در سراسر ارمنستان بفروش می‌رسد. امروزه شهر جرموک تولیدات آب معدنی زیادی دارد. دولت ارمنستان برای تبدیل دوباره جرموک به یک مرکز گردشگری تلاش می‌کند.

دلیجان

دیلیجان (به ارمنی: Դիլիջան) یک شهر در ارمنستان است که در استان تاووش واقع شده‌است. دیلیجان شهری سرسبز در شمال ارمنستان است. این شهر که در ارمنستان واقع شده است به «سوئیس کوچک» معروف است. صومعه های کهن هاغارتسین و گوشوانک در نزدیکی شهر دلیجان قرار گرفته‌اند.

وانادزور

وانادزور (ارمنی: Վանաձոր) سومین شهر پرجمعیت کشور ارمنستان و مرکز استان لوری در بخش شمالی کشور است. مساحت وانادزور حدود ۱۲۸ کیلومتر مربع است. شهر وانادزور در شمال ارمنستان قرار گرفته‌است. این شهر یکی از خوش‌منظره‌ترین شهرهای ارمنستان است. خانه‌ها و کلبه‌های تابستانی آن (داچاها) معروفند.

آشنایی با هتل های ارمنستان پایتخت ایروان

 بهترین هاستل های ایروان

بهترین هاستل های ایروان
بهترین هاستل های ایروان

 جاذبه های گردشگری ایروان پایتخت ارمنستان

جاذبه های گردشگری ایروان پایتخت ارمنستان
جاذبه های گردشگری ایروان پایتخت ارمنستان

کلیساهای معروف ارمنستان

کلیساهای معروف ارمنستان
کلیساهای معروف ارمنستان
error: Content is protected.