استانبول

استانبول (به ترکی استانبولی: İstanbul) یا قسطنطنیه (به پارسی: کنستانتینیا) بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد. بندر طبیعی شاخ طلایی یا گلدن هورن در این شهر واقع است.

آنتالیا

یکی از محبوب ترین مقاصد تابستونی برای ایرانی ها، روس ها و حتی خود ترک ها سواحل زیبای آنتالیا است. آنتالیا سواحل زیبای ترکیه با منظره ای از دریای مدیترانه در غرب کشور ترکیه قرار گرفته است.

ازمیر

ازمیر یکی دیگر از شهرهای ساحلی ترکیه است که در ساحل دریای اژه قرار گرفته است. سواحل ازمیر در ترکیه ماسه ای است و این شهر ساحلی دارای جاذبه های تاریخی زیبایی از عصر امپراتوری رم ها دارد. قدمت سکونت در این شهر به 6500 سال پیش بر می گردد. 

آنکارا

آنکارا پایتخت سیاسی ترکیه و دومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول است. آنکارا تقریبا در مرکز ترکیه قرار دارد که دارای جمعیت حدود 4 میلیون و سیصد هزار نفر است. اگرچه آنکارا شهری مدرن و سیاسی است اما دارای پیشینه تاریخی و آثار باستانی قابل توجهی نیز هست.

error: Content is protected.