جاذبه های گردشگری داوید گارجا

داوید گارجا

دیوید گارجا در شرق گرجستان در منطقه کاختی در60 کیلومتری از شهرتفلیس واقع شده است، ، این مجموعه مذهبی در فلات اوری در نزدیکی مرز گرجستان و آذربایجان قرار گرفته است. دیوید گارجا شامل مجموعه ای از 19 صومعه قرون وسطی با حدود 5000 حفره برای راهبان است. کاوش های باستان شناسی در این منطقه بقایایی از مکان انسان های اولیه درعصر برنز و آهن را در این منطقه اثبات کرده اند. دیوید گارجا در لیست انتظار برای ثبت در میراث جهانی یونسکو است. پدر روحانی دیوید گارجا (یکی از سیزده پدر آشوری) درنیمه اول قرن ششم میلادی این مکان صخره ای غار شکل را پیدا کرد و به همراهی شاگردانش آن را به صومعه لاورا تبدیل کرد .

تور داوید گارجا

صومعه های غارشکل در تور داوید گارجا

تور داوید گارجا

نمایی دیگر از صومعه داوید گارجا –  صومعه سنت دیوید لاورا

تور داوید گارجا

صومعه داوید گارجا – صومعه سنت دیوید لاورا

در قرن 11 میلادی صومعه دیوید گارجا با حیاط ، سلول های جدید، آشپزخانه و کلیسا گسترش یافت. به زودی پس از آن استخر، کانال ها و مخازن اضافه شدند. در قرن های 11 تا 13 میلادی، همزمان با اوج پادشاهی گرجستان، دیوید گارجا به بالاترین سطح پیشرفت خود رسید. در آن زمان صومعه های جدید  Udabno، Bertubani و Chichlhituri احداث شدند. در قرن 12 میلادی دیوید گارجا  تبدیل به مرکز فرهنگی و آموزشی کل شرق گرجستان می شود اما در قرن 13 میلادی، در زمان تهاجم مغول ها، صومعه ها غارت و ویران شدند.

تور داوید گارجا

کلیسا غار شکل در داوید گارجا

این کلیسا همان طور که در تصاویر می بینید، غاری  در زیر صخره ای عظیم درمنطقه داوید گرجا است.

تور داوید گارجا

نمایی نزدیک از کلیسای غار شکل

تور داوید گارجا

کلیسای کوچک رستاخیز در داوید گارجا

این ساختمان کوچک، کلیسای کوچک رستاخیز است که در بالای رشته کوه گارجا و در آغاز مسیری است که به صومعه غار شکل ادابنو ختم می شود. مرز با آذربایجان فقط چند متر از این محل فاصله دارد. در حال رفتن به صومعه ادابنو، ما برای مدت زمان طولانی در کنار مرز آذربایجان و گرجستان حرکت خواهیم کرد.

تور داوید گارجا

نمایی از مرز گرجستان با آذربایجان در امتداد مسیر صومعه ادابنو

تور داوید گارجا

صومعه غارشکل اودابنو

صومعه اودابنو (Udabno) که در ارتفاع بالاتری از صومعه داوید گرجا قرار دارند شامل نقاشی هایی از قرن هشتم میلادی به بعد (حدود 1300 سال پیش) هستند. غارهای اودابنو (Udabno) به خاطر نقاشی های دیواری آن معروف هستند که قدمت آن ها تا پایان قرن 12 میلادی است. نقاشی های هزار ساله در اودابنو نقاشی هایی از کتاب مقدس مانند “شام آخر” و “تجلیل از صلیب” هستند.

تور داوید گارجا

دریاچه نمک در داوید گارجا

در مسیر بازگشت از دریاچه حیرت انگیز نمک در داوید گرجا بازدید خواهیم کرد.

تور داوید گارجا

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با شهر های کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

error: Content is protected.