طبیعت گردی در دره اسنو

 

 دره اسنو

دره اسنو در امتداد جاده نظامی گرجستان واقع شده است و یک مسیر زیبا و رویایی در فصل تابستان است. مسیر این دره به روستای جوتا ختم می شود و در روستای جوتا مهمان خانه ها و هتل های زیادی وجود دارد، همچنین یک کمپ هم به اسم کمپ زتا وجود دارد که بسیاری از کوهنوردان و طبیعت گردان برای مشاهده کوه های زیبای چائوخی به این کمپ می روند. لازم به یادآوری است که مسیر دره اسنو هموار و آسان است و هیچ گونه مغازه و یا رستورانی در دهکده های این دره وجود ندارد.

بسیاری از توریست ها برای بازدید از این دره در کازبگی اقامت می گیرند (بهترین هتل های کازبگی را وب سایت لک لک ببینید) و با آب و آذوقه کافی با ماشین هایی که از کازبگی به تفلیس می روند در امتداد مسیر پیاده شده و ماجراجویی را در این دره بی نظیر آغاز می کنند.

در نقشه زیر جاده مستقیم به سمت بالا جاده نظامی گرجستان و جاده ای که با نام اسنو در تصویر مشاهده می کنید جاده ای است که به دره اسنو ختم می شود. در طول مسیر ممکن است اسب هایی را ببینید که آزادانه در حل چریدن هستند، به هیچ عنوان به آن ها نزدیک نشوید و سعی نکنید سوار آن ها شوید. 

 قلعه اسنو، مسیر دره اسنو و روستای جوتا

 در امتداد دره اسنو (Sno valley) در جاده نطامی گرجستان در نزدیکی کازبگی می توانید ابتدا از قلعه اسنو بازدید می کنید. این قلعه تاریخی در نیمه دوم قرن شانزدهم برای دفاع از دره اسنو در برابرحمله دشمنان از جمله لزگی ها ساخته شده است. قلعه اسنو در کنار رودخانه ترگی و در روستای اسنو واقع شده است.

قلعه تاریخی اسنو

مسیر زیبا و بی نظیر دره اسنو

در امتداد دره اسنو، بعد از روستای اسنو و قلعه تاریخی اسنو، تالاب ها و آبریزها و رودخانه های بی نظیری وجود دارد.

مسیر زیبا و بی نظیر دره اسنو

تالاب بی نظیر اسنو 

تالاب بی نظیر اسنو

روستای جوتا

حدود 15 کیلومتر در امتداد دره اسنو، روستای جوتا در مقابل چشمان شما ظاهر می شود. این روستا در قسمت شرقی دره و در ارتفاع 2150 متری قرار گرفته است. روستای جوتا یکی از مرتفع ترین روستاهای گرجستان (2200 متر) است که در محدوده کوه های زیبای چائوخی قرار گرفته است.

روستای جوتا

کمپ زتا در دره اسنو در روستای جوتا

کمپ زتا در دره اسنو

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با شهر های کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

error: Content is protected.