تور سه روزه کازبگی – دره اسنو – دره تروسو

تور سه روزه کازبگی، در روز اول با بازدید از آنانوری- گوداری – دهکده کازبگی و در روز دوم با گشت و گذار در دل طبیعت دره اسنو و در روز سوم با گشت و گذار در دل طبیعت تروسو و با بازدید از دهکده های باستانی و چشمه های آب معدنی و آبشار و کلیساهای بی نظیر همراه خواهد بود.

تور روز اول و روز دوم تور کازبگی

در این صفحه،  تور روز اول یعنی  تور یک روزه کازبگی به طور کامل توضیح داده شده است.

در تور دو روزه کازبگی – دره تروسو به طور کامل تور روز دوم تشریح شده است.

 تور دو روزه کازبگی

تور روز سوم – دره تروسو – توقف اول

در روز سوم، اولین توقف ما در کنار روستای تاریخی کفمو اکرکانا (Kvemo Okrokana) در کنار رودخانه ترک می باشد.

روستای تاریخی کفمو اکرکانا

تور روز سوم – دره تروسو – توقف دوم

در امتداد دره تروسو و بعد از بازدید از روستای تاریخی Kvemo Okrokana، به تماشای مناظر اطراف و دریاچه ی زیبایی که در آن طرف دره وجود دارد، می پردازیم. در پای رودخانه می توانید چشمه های آب گرم را که سطح زمین را قرمز صیقلی کرده اند را هم مشاهده کنید.

تور روز سوم – دره تروسو – توقف سوم

توقف سوم ما در دره تروسو، در کنارصخره های حیرت انگیز تراورتن خواهد بود. تراورتن، سنگ رسوبی زمینی است، که از طریق رسوب مواد معدنی کربنات دار( که به صورت محلول در آب وجود دارند) روی سطح زمین تشکیل شده است. تصویر زیر نمونه ای از یکی از تراورتن های بسیاری را نشان می دهد که در دره تروسو دیده می شوند. علاوه بر تراورتن های سفید، تعدادی از آن ها به رنگ قرمز و نارنجی هستند. رنگ قرمز این تراورتن ها به خاطر ترکیبات آهن موجود در آبی است که از دل زمین می جوشد.

صخره های حیرت انگیز تراورتن

تور روز سوم – دره تروسو – توقف چهارم

دریاچه آبانو، دریاچه ای است طبیعی که توسط آب های گازدار که از دل زمین می جوشند، ایجاد شده است. دریاچه آبانو در ارتفاع 2127 متری سطح دریا قرار دارد. منشاء دریاچه آبانو را در سنگ های دوره ژوراسیک می توان یافت. دی اکسید کربن موجود در آب، محرک حرکت آب از عمق زمین به سطح زمین است. شما می توانید  فیلمی از دریاچه آبانو در دره تروسو، که توسط گروه ما تهیه شده است را مشاهده کنید.

دریاچه آبانو

تور روز سوم – دره تروسو – توقف پنجم

توقف پنجم ما در روستای تاریخی کتریسی خواهد بود. در اطراف این روستا یک آبشار بسیار زیبا و چشمه های آب معدنی زیبایی وجود دارند.

روستای تاریخی کتریسی

چشمه های آب معدنی بسیار زیبای کتریسی

آب این چشمه ها قابل آشامیدن ، خنک و سرشار از املاح و ترکیبات معدنی است. آب این چشمه ها برای سلامتی بسیار مفید هستند و به خاطر رنگ قرمز آن حاوی ترکیبات آهن می باشند.

چشمه های آب معدنی بسیار زیبای کتریسی

آبشار زیبای کتریسی

این آبشار بسیار زیبا کمی آن طرف تر از چشمه های آب معدنی کتریسی قرار گرفته است.

آبشار زیبای کتریسی

تور روز سوم – دره تروسو – توقف ششم

در توقف آخر از صومعه نوساز اسکلت ها و صومعه تاریخی Archangel ‎church که قدمت آن به قرن دهم میلادی می رسد، بازدید می کنیم.

صومعه های تاریخی

اگه از دیدنی های دره تروسو لذت بردین و دوست دارین به این منطقه سفر کنید یا اگه می خواید فقط به این دره سفر کنید و تورهای روز اول و روز دوم را نمی پسندید، ما متناسب با سلیقه شما برنامه ی تورها را می چینیم. با لک لک تور در تماس باشید.