طبیعت گردی در دره تروسو

 دره تروسو 

دره تروسو در امتداد جاده نظامی گرجستان و قبل از روستای کازبگی واقع شده است. لازم به ذکر است که در این دره هیچ گونه مغاره و یا هتل و اقامتگاهی نیست و اغلب توریست ها در کازبگی اقامت می گیرند (بهترین هتل های کازبگی را وب سایت لک لک ببینید) و با ماشین هایی که از کازبگی به تفلیس می روند در ابتدای دره پیدا شده و با چادر مسافرتی و آذوقه برای یک یا دو روز در این مکان گردش می کنند. مسیر طولانی و برای افراد مبتدی توصیه نمی شود و گوشی مبایل  فقط اپراتور مگتی آنتن می دهد. اگر به دریاچه آبانو رسیدید از شنا در این دریاچه جدا خودداری کنید چرا که بسیار عمیق و سرد است. در نقشه ی زیر جاده ای که به سمت بالاست جاده نطامی گرجستان و جاده ای که به سمت چپ است یک جاده ی خاکی به سمت دره تروسو می باشد. به امید سفر ایمن و لذت بخش در این طبیعت بکر و زیبا در کشور رویایی گرجستان.

 مسیر دره تروسو 

روستای تاریخی کفمو اکرکانا

 دره تروسو 

اولین توقف ما در کنار روستای تاریخی کفمو اکرکانا (Kvemo Okrokana) در کنار رودخانه ترک می باشد.

روستای تاریخی کفمو اکرکانا

 دره تروسو – توقف دوم

در امتداد دره تروسو و بعد از بازدید از روستای تاریخی Kvemo Okrokana، به تماشای مناظر اطراف و دریاچه ی زیبایی که در آن طرف دره وجود دارد، می توان پرداخت. در پای رودخانه می توانید چشمه های آب گرم را که سطح زمین را قرمز صیقلی کرده اند را هم مشاهده کنید.

دره تروسو – توقف سوم

توقف سوم در دره تروسو، در کنارصخره های حیرت انگیز تراورتن می تولند باشد. تراورتن، سنگ رسوبی زمینی است، که از طریق رسوب مواد معدنی کربنات دار( که به صورت محلول در آب وجود دارند) روی سطح زمین تشکیل شده است. تصویر زیر نمونه ای از یکی از تراورتن های بسیاری را نشان می دهد که در دره تروسو دیده می شوند. علاوه بر تراورتن های سفید، تعدادی از آن ها به رنگ قرمز و نارنجی هستند. رنگ قرمز این تراورتن ها به خاطر ترکیبات آهن موجود در آبی است که از دل زمین می جوشد.

صخره های حیرت انگیز تراورتن

دره تروسو – توقف چهارم

دریاچه آبانو، دریاچه ای است طبیعی که توسط آب های گازدار که از دل زمین می جوشند، ایجاد شده است. دریاچه آبانو در ارتفاع 2127 متری سطح دریا قرار دارد. منشاء دریاچه آبانو را در سنگ های دوره ژوراسیک می توان یافت. دی اکسید کربن موجود در آب، محرک حرکت آب از عمق زمین به سطح زمین است. شما می توانید  فیلمی از دریاچه آبانو در دره تروسو، که توسط گروه ما تهیه شده است را مشاهده کنید.

دریاچه آبانو

 دره تروسو – توقف پنجم

توقف پنجم در روستای تاریخی کتریسی می تواند باشد. در اطراف این روستا یک آبشار بسیار زیبا و چشمه های آب معدنی زیبایی وجود دارند.

روستای تاریخی کتریسی

چشمه های آب معدنی بسیار زیبای کتریسی

آب این چشمه ها قابل آشامیدن ، خنک و سرشار از املاح و ترکیبات معدنی است. آب این چشمه ها برای سلامتی بسیار مفید هستند و به خاطر رنگ قرمز آن حاوی ترکیبات آهن می باشند.

چشمه های آب معدنی بسیار زیبای کتریسی

آبشار زیبای کتریسی

این آبشار بسیار زیبا کمی آن طرف تر از چشمه های آب معدنی کتریسی قرار گرفته است.

آبشار زیبای کتریسی

دره تروسو 

در توقف آخر از صومعه نوساز اسکلت ها و صومعه تاریخی Archangel ‎church که قدمت آن به قرن دهم میلادی می رسد، می توان بازدید کرد.

صومعه های تاریخی

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با شهر های کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

error: Content is protected.