تور دهکده کوهستانی مستیا

تور مستیا در سوانتی در دهکده مستیا یکی از پرطرفدارترین تورهای زمستانی در گرجستان است. منطقه سوانتی دارای تور پیست اسکی به نام های تتنولدی و هاتسوالی است.

دهکده زیبای مستیا در زمستان 

مستیا، مرکز اصلی منطقه اسوانتی Zemo (Upper) Svaneti، در 456 کیلومتری از شهر تفلیس واقع شده وارتفاع آن 1500 متر بالاتر از سطح دریا است. این نقطه شروع خوبی برای اکثر سفرهای اسوانتی، با طیف وسیعی از هتل ها، مهمانخانه ها و خدمات مسافرتی محلی است ومکان مناسبی برای کاوش در منطقه می باشد. از مرکز مستیا، امکان رفتن به یخچال های طبیعی یا اسب سواری در مراتع اطراف مستیا وجود دارد و در زمستان مکان مناسبی برای دوستداران ورزش زمستانی اسکی است. گردشگران علاقه مند به تاریخ مذهبی می توانند  نمونه های بسیاری از نقاشی های دیواری و تندیس هایی از قرون وسطی را در کلیساهای اطراف مستیا پیدا کنند. در اطراف مستیا ، کلیسای سنت جورج شامل صلیب ها و تندیس های حفظ شده ای از قرن دوازدهم است. علاوه بر این، کلیسای پوسدی (Pusdi) هنوز شامل قطعاتی از نقاشی های دیواری قرن سیزدهم است.

دهکده زیبای مستیا در زمستان

نمایی از دهکده زیبای مستیا در زمستان

در نزدیکی این دهکده دو پسیت اسکی برای افراد حرفه ای و مبتدی وجود دارد. پیست اسکی تتنولدی و هاتسوالی نام های این پیست های اسکی در منطقه مستیا در سوانتی است. پیست اسکی تتنولدی به طول 9.5 کیلومتر و دارای 4 تله کابین و  پیست اسکی هاتسوالی به طول 7 کیلومتر و دارای یک اسکی لیفت (تله کابین) است. ورودی این پیست های اسکی در حدود 40 لاری است. در این پیست های اسکی می توان وسایل و تجهیزات اسکی را به صورت ساعتی اجاره کرد. تله کابین ها در این منطقه از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر باز هستند.

دهکده زیبای مستیا در زمستان

منظره دهکده زیبای مستیا در زمستان

منظره دهکده زیبای مستیا در زمستان

رودخانه پاترا انگوری  

رودخانه انگوری (Enguri) رودخانه ای طولانی درغرب گرجستان است.  طول رودخانه انگوری (Enguri) حدود 213 کیلومتر است که در شمال شرقی اسوانتی در نزدیکی منطقه راچا جریان دارد. رودخانه انگوری (Enguri) نقش مهمی در تامین قدرت هیدرولیکی در این منطقه را ایفا می کند. عرض این رودخانه در قسمت هایی آن قدر زیاد می شود که شما آن را با دریاچه اشتباه خواهید گرفت.

رودخانه پاترا انگوری در زمستان

رودخانه پاترا انگوری در تابستان

رودخانه پاترا انگوری در تابستان

اگه از دیدنی های دهکده تاریخی مستیا و مسیر بی نظیر به سمت دهکده مستیا لذت بردین و دوست دارین به این دهکده سفر کنید با لک لک تور تماس بگیرید.