دهکده مستیا دهکده اسکی بازان در گرجستان

مستیا، مرکز اصلی منطقه اسوانتی Zemo (Upper) Svaneti است که در 456 کیلومتری از شهر تفلیس واقع شده وارتفاع آن 1500 متر بالاتر از سطح دریا است. این نقطه شروع خوبی برای اکثر سفرهای اسوانتی، با طیف وسیعی از هتل ها، مهمانخانه ها و خدمات مسافرتی محلی است ومکان مناسبی برای کاوش در منطقه می باشد.

دهکده مستیا در زمستان از جاذبه های کشور گرجستان

از مرکز مستیا در گرجستان، امکان رفتن به یخچال های طبیعی یا اسب سواری در مراتع اطراف مستیا وجود دارد و در زمستان مکان مناسبی برای دوستداران ورزش زمستانی اسکی است. گردشگران علاقه مند به تاریخ مذهبی می توانند  نمونه های بسیاری از نقاشی های دیواری و تندیس هایی از قرون وسطی را در کلیساهای اطراف مستیا پیدا کنند. در اطراف مستیا ، کلیسای سنت جورج شامل صلیب ها و تندیس های حفظ شده ای از قرن دوازدهم است. علاوه بر این، کلیسای پوسدی (Pusdi) هنوز شامل قطعاتی از نقاشی های دیواری قرن سیزدهم است.

دهکده زیبای مستیا در زمستان

پیست های اسکی در دهکده مستیا در گرجستان

در نزدیکی این دهکده دو پسیت اسکی برای افراد حرفه ای و مبتدی وجود دارد. پیست اسکی تتنولدی و هاتسوالی نام های این پیست های اسکی در منطقه مستیا در سوانتی است. پیست اسکی تتنولدی به طول 9.5 کیلومتر و دارای 4 تله کابین و  پیست اسکی هاتسوالی به طول 7 کیلومتر و دارای یک اسکی لیفت (تله کابین) است. ورودی این پیست های اسکی در حدود 40 لاری است. در این پیست های اسکی می توان وسایل و تجهیزات اسکی را به صورت ساعتی اجاره کرد. تله کابین ها در این منطقه از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر باز هستند.

دهکده زیبای مستیا در زمستان

منظره دهکده زیبای مستیا در گرجستان

منظره دهکده زیبای مستیا در زمستان

منظره دهکده زیبای برج های سنگی در دهکده مستیا در گرجستان

رودخانه پاترا انگوری در راه مسیر رسیدن به دهکده مستیا  

رودخانه انگوری (Enguri) رودخانه ای طولانی درغرب گرجستان است.  طول رودخانه انگوری (Enguri) حدود 213 کیلومتر است که در شمال شرقی اسوانتی در نزدیکی منطقه راچا جریان دارد. رودخانه انگوری (Enguri) نقش مهمی در تامین قدرت هیدرولیکی در این منطقه را ایفا می کند. عرض این رودخانه در قسمت هایی آن قدر زیاد می شود که شما آن را با دریاچه اشتباه خواهید گرفت.

رودخانه پاترا انگوری در زمستان

 رودخانه پاترا انگوری در زمستان در راه رسیدن به دهکده  مستیا در گرجستان

رودخانه پاترا انگوری در تابستان

رودخانه پاترا انگوری در تابستان در راه رسیدن به دهکده مستیا در گرجستان

آشنایی با گوشه و کنار کشور گرجستان

مطالب مفید برای طبیعت گردان

آشنایی با شهر های کشور گرجستان

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

error: Content is protected.