تور یک روزه

آنانوری – گوداری – کازبگی

تور یک روزه کازبگی با بازدید از قلعه و کلیسای آنانوری، بنای یادبود دوستی روسیه و گرجستان و کلیسای مقدس گرگتی ترینیتی در دهکده کازبگی همراه است.

تور آنانوری

تور کازبگی در امتداد جاده نظامی گرجستان (The Georgian Military Road)، با بازدید از قلعه و کلیسای آنانوری شروع می شود. این مکان زیبا در کنار رود آراگوی و در کنار دریاچه ژینوالی، توسط دوک های آراگوی ساخته شده است. بخش هایی از قلعه و کلیسای آنانوری متعلق به قرن سیزدهم میلادی است. این مجموعه شامل دو کلیسا به نام های؛ کلیسای مقدس ( The Church of the Virgin ) و کلیسای تعهد (Church of the Assumption -Gvtismshobeli) است.  کلیسای مقدس ( The Church of the Virgin ) در اوایل نیمه اول قرن هفدهم ساخته شد اما  کلیسای تعهد (Church of the Assumption -Gvtismshobeli) برای پسر دوک باردزم (Duke Bardzem) در سال 1689 (نیمه دوم قرن هفدهم میلادی) بنا شد.

قلعه و کلیسای آنانوری در تور یک روزه کازبگی

تور گوداری 

در امتداد جاده ی زیبا و تاریخی نظامی گرجستان (Georgian Military Road) بعد از بازدید از قلعه و کلیسای آنانوری، منطقه ای منحصر به فردی به نام  گوداری وجود دارد که در زمستان محل مناسبی برای تورهای اسکی است. محل توقف ما در کنار “بنای یادبود دوستی روسیه و گرجستان” یا “بنای یادبود پیمان گرجی یوفسک” (The Russia–Georgia Friendship Monument) است. این یادبود در سال 1983 برای جشن دوسالۀ پیمان گرجی یوفسک و برای ادامه دوستی بین گرجستان و اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده است. این ساختمان یک بنای سنگی – بتنی است که تمام دیواره های داخلی آن با کاشی کاری های بسیار زیبایی تزئین شده اند. این کاشی کاری ها  صحنه هایی از تاریخ گرجستان و روسیه را نشان می دهد.

بنای یادبود دوستی روسیه و گرجستان در تور یک روزه کازبگی

تور کازبگی

 در امتداد جاده نظامی گرجستان، بعد از بازدید از بنای یادبود در گوداری به روستای زیبای کازبگی می رسیم. روستای کازبگی در امتداد رودخانه ترگی، در 157 کیلومتری شهر تفلیس در ارتفاع 1740 بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. نام روستای کازبگی از سال 2006 به استپانسمیندا تغییر کرده است. یکی از جاذبه های دیدنی روستای کازبگی – استپانسمیندا، کلیسای مقدس گرگتی است. کلیسای تثلیث گرگتی در سمت راست رودخانه چخیری (دره چپ رودخانه ترک)، در ارتفاع 2170 متر، در پای کوه کازبگی قرار دارد. کلیسای تثلیث گرگتی در قرن 14 میلادی ساخته شده است و تنها کلیسای مقدس کبیر در استان خوی (khevi) است.

کلیسای مقدس گرکتی ترینیتی در تور در تور یک روزه گرجستان

داریالی گرج در نزدیکی مرز روسیه

تنگه داریالی ( درِ اَلان)، تنگه‌ای در قفقازاست  که در مرز روسیه و گرجستان واقع شده است. تنگه داریالی (در الان) در مرکز رشته‌کوه‌های قفقاز و در شمال گرجستان جای دارد. این تنگه که در آثار کلاسیک غربی به «دروازهٔ کاسپی» معروف است که در شرق کوه کازبک و در جنوب شهر ولادی‌کاوکاز واقع شده و رود تـِـرِک از میان آن می‌گذرد.

تنگه داریالی در تور یک روزه گرجستان

اگه از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری شهر زیبای کازبگی لذت بردین و دوست دارین به این شهر سفر کنید با لک لک تور تماس بگیرید.