تور شهرعشق – شهرسیقناقی

تور شهر سیقناقی با بازدید از صومعه سنت نینو و کلیسای بودبه، گردش شهری در سیقناقی، بازدبد از دیوار سیقناقی، کلیسای سنت استپان و کلیسای سنت جرج همراه است.

شهر سیقناقی

سیقناقی؛ مروارید منطقه کاختی در 120 کیلومتری از تفلیس، یکی از زیبا ترین شهرهای کوچک در گرجستان است. شهر سیقناقی درارتفاع 790 متر بالاتر از سطح دریا دارای چشم اندازی از منظره زیبای دره آلازانی و کوه های قفقاز است. دیوارها، خانه های ساخته شده با آجرهای گرجی، بالکن های زیبای چوبی، پیاده روهای سنگ فرش، زیرزمین های شراب و البته نمایش های بی نظیر در شهر باعث ایجاد یک احساس فراموش نشدنی بر بازدیدکنندگان می شود. دیوار سیقناقی با طول حدود 5 کیلومتر و 23 برج در زمان پادشاه ارکلی (Erekle II) در سال 1770 میلادی ساخته شده است. این دیوار طویل و قلعه های آن در سیقناقی برای دفاع در برابر حمله های مکرر قبیله های داغستان در قرن 18 میلادی ساخته شد. دیوار سیقناقی همچنان یکی از مهم ترین آثار تاریخی در کاختی و در سراسر گرجستان محسوب می شود و بخش کوچکی از دیوار برای گردشگری بازسازی شده است.

شهر سیقناقی

صومعه سنت نینو و کلیسای بودبه

کلیسای سنت نینو، کلیسای بودبه و چشمه سنت نینو نزدیک شهرسیقناقی و به فاصله 2 کیلومتری از شهر سیقناقی قرار گرفته اند. این صومعه مکان مهمی برای زائران آرامگاه سنت نینو است که دین رسمی گرجستان را در قرن چهارم میلادی تبدیل به مسیحیت کرد. در این مکان مقدس، علاوه بر آرامگاه سنت نینو، اولین پادشاه مسیحی یعنی شاه میریان، ملکه نانا و پدرآشوری یعنی آبیبوس نکرسلی همه در این مکان دفن شده اند. این مجموعه شامل کلیسای اصلی، کلیسای سنت نینو، برج ناقوس و دیوار دژ است.

صومعه سنت نینو و کلیسای بودبه

نمایی از کلیسای سنت نینو

با توجه به افسانه ها، سنت نینو بهبودی معجزه آسایی را انجام داد، وقتی شاه میریان سوم در یک سفر برای شکار کور شد. شاه میریان سوم حین شکار کور شد و راه خود را گم کرد، او هر چه به خدایان یونانی دعا کرد ره را نیافت تا اینکه به خدای سنت نینو ( یعنی به خدای یکتا) دعا کرد و به قصر بازگشت. سنت نینو به خدای یکتا برای او عبادت کرد و چشمان شاه التیام یافت، پس از این اتفاق شاه میریان سوم مسیحیت را دین رسمی در گرجستن اعلام کرد.

نمایی از کلیسای سنت نینو

نمایی از باغ زیبایی در کنار صومعه بودبه

نمایی از باغ زیبایی در کنار صومعه بودبه

حیاط صومعه بودبه در سیقناقی

حیاط صومعه بودبه در سیقناقی

اگه از دیدنی های شهر زیبای سیقناقی لذت بردین و دوست دارین به این شهر سفر کنید با لک لک تور تماس بگیرید.