طبیعت گردی در دره اسنو

دره اسنو در گرجستان به خاطر آب معدنی مشهور اسنو معروف است. دره اسنو یک دره زیبا و دست نخورده برای پیاده روی و لذت در طبیعت است. در قله های کوه های اطراف آن عقاب ها را می توان دید و در دشت های سر سبزش اسب ها را.

 دره اسنو از جاذبه های طبیعت گردی در گرجستان

دره اسنو در امتداد جاده نظامی گرجستان واقع شده است و یک مسیر زیبا و رویایی در فصل تابستان است. مسیر این دره به روستای جوتا ختم می شود و در روستای جوتا مهمان خانه ها و هتل های زیادی وجود دارد، همچنین یک کمپ هم به اسم کمپ زتا وجود دارد که بسیاری از کوهنوردان و طبیعت گردان برای مشاهده کوه های زیبای چائوخی به این کمپ می روند.

لازم به یادآوری است که مسیر دره اسنو هموار و آسان است و هیچ گونه مغازه و یا رستورانی در دهکده های این دره وجود ندارد.

بسیاری از توریست ها برای بازدید از این دره در کازبگی اقامت می گیرند (بهترین هتل های کازبگی را وب سایت لک لک ببینید) و با آب و آذوقه کافی با ماشین هایی که از کازبگی به تفلیس می روند در امتداد مسیر پیاده شده و ماجراجویی را در این دره بی نظیر آغاز می کنند.

در نقشه زیر جاده مستقیم به سمت بالا جاده نظامی گرجستان و جاده ای که با نام اسنو در تصویر مشاهده می کنید جاده ای است که به دره اسنو ختم می شود. در طول مسیر ممکن است اسب هایی را ببینید که آزادانه در حل چریدن هستند، به هیچ عنوان به آن ها نزدیک نشوید و سعی نکنید سوار آن ها شوید.

قلعه تاریخی اسنو

دره اسنو از جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی گرجستان

 دره اسنو از جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی گرجستان  در تقشه

 قلعه اسنو، مسیر دره اسنو و روستای جوتا

 در امتداد دره اسنو (Sno valley) در جاده نطامی گرجستان در نزدیکی کازبگی می توانید ابتدا از قلعه اسنو بازدید می کنید. این قلعه تاریخی در نیمه دوم قرن شانزدهم برای دفاع از دره اسنو در برابرحمله دشمنان از جمله لزگی ها ساخته شده است. قلعه اسنو در کنار رودخانه ترگی و در روستای اسنو واقع شده است.

قلعه تاریخی اسنو

 قلعه اسنو در مسیر دره اسنو و روستای جوتا

قلعه تاریخی اسنو

 قلعه اسنو، مسیر دره اسنو و روستای جوتا

 قلعه اسنو، مسیر دره اسنو و روستای جوتا

مسیر زیبا و بی نظیر دره اسنو

در امتداد دره اسنو، بعد از روستای اسنو و قلعه تاریخی اسنو، تالاب ها و آبریزها و رودخانه های بی نظیری وجود دارد. پیاده روی در دره اسنو بسیار مفرح است و شما با طبیعت زیبا، ساکت، پاک و دست نخورده رو به رو می شوید. در هنگام پیاده روی روستاهای کوچکی رو هم خواهید دید ولی مغازه و نانوایی وجود ندارد. به خاطر داشته باشید مسیر این پیاده روی حدودا به طور متوسط 10-9 ساعت است و سعی کنید انرژِی، آب و آذوقه تون رو به درستی مدیریت کنید. در روستای جوتا مهمان خانه، کمپینگ، رستوران و هتل های زیادی وجو دارد.

مسیر زیبا و بی نظیر دره اسنو

  مسیر رویایی دره اسنو و روستای جوتا در گرجستان

تالاب بی نظیر اسنو

تالاب بی نظیر اسنو در مسیر دره اسنو و روستای جوتا

روستای جوتا در دره اسنو

حدود 15 کیلومتر در امتداد دره اسنو، روستای جوتا در مقابل چشمان شما ظاهر می شود. این روستا در قسمت شرقی دره و در ارتفاع 2150 متری قرار گرفته است. روستای جوتا یکی از مرتفع ترین روستاهای گرجستان (2200 متر) است که در محدوده کوه های زیبای چائوخی قرار گرفته است.

روستای جوتا

 دره رویایی اسنو و روستای جوتا در گرجستان

 دره رویایی اسنو و روستای جوتا در گرجستان

کمپ زتا در روستای جوتا در دره اسنو

کمپ زتا در دره اسنو در ارتفاع 2300 متری در پارک ملی کازبگی در بالای روستای جوتا قرار دارد. در مقابل این کمپ کوه های چائوخی قابل مشاهده است. این کمپ دارای رستوران است و کوهنوردان برای صعود به قله های چائوخی معمولا از این کمپ استفاده می کنند. بیشتر

کمپ زتا در دره اسنو

کمپ زتا در دره اسنو در روستای جوتا

[et_bloom_inline optin_id=”optin_4″]

مطالب مفید برای طبیعت گردان

آشنایی با گوشه و کنار کشور گرجستان

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با شهر های کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

error: Content is protected.