شهر سیقناقی شهر عشق گرجستان

شهر سیقناقی گرجستان به شهرعشق در گرجستان معروف است. این شهر کوچک که در نزدیکی تفلیس هم قرار دارد مکان ازدواج بسیاری از زوج های تفلیس و شهرهای نزدیک به سیقناقی و حتی توریست های خارجی است. ویژگی منحصر به فرد این شهر وجود یک منظره باز از دره آلازانی، تاکستان های انگور، خانه هایی یک دست با سقف نارنجی و خیابان های سنگ فرش است.

تور شهر سیقناقی

سیقناقی؛ مروارید منطقه کاختی در 120 کیلومتری از تفلیس، یکی از زیبا ترین شهرهای کوچک در گرجستان است. شهر سیقناقی درارتفاع 790 متر بالاتر از سطح دریا دارای چشم اندازی از منظره زیبای دره آلازانی و کوه های قفقاز است.

 دیوارها، خانه های ساخته شده با آجرهای گرجی، بالکن های زیبای چوبی، پیاده روهای سنگ فرش، دخمه های شراب و البته نمایش های بی نظیر در شهر باعث ایجاد یک احساس فراموش نشدنی بر بازدیدکنندگان می شود.

 دیوار سیقناقی با طول حدود 5 کیلومتر و 23 برج در زمان پادشاه ارکلی (Erekle II) در سال 1770 میلادی ساخته شده است. این دیوار طویل و قلعه های آن در سیقناقی برای دفاع در برابر حمله های مکرر قبیله های داغستان در قرن 18 میلادی ساخته شد. دیوار سیقناقی همچنان یکی از مهم ترین آثار تاریخی در کاختی و در سراسر گرجستان محسوب می شود و بخش کوچکی از دیوار برای گردشگری بازسازی شده است. شهر سیقناقی همچنین به دلیل نزدیکی به تفلیساز جاذبه های پررفت و آمد گرجستان محسوب می شود.

در تور شهر سیقناقی شما می توانید علاوه بر جاذبه های گردشگری داخل شهر سیقناقی مثل دیوار و قلعه سیقناقی و کلیساهای قدیمی آن، از کلیسای بودبه که در نزدیکی شهر سیقناقی قرار دارد هم بازدید کنید.

حیاط صومعه بودبه در سیقناقی

 شهر سیقناقی شهر عشق گرجستان

شهر سیقناقی گرجستان

 شهر سیقناقی شهر عشق گرجستان

 جاذبه های گردشگری شهرسیقناقی

 شهر سیقناقی گرجستان از دور

 شهر سیقناقی گرجستان در نقشه

کلیسای بودبه و برج ناقوس در نزدیکی شهر سیقناقی

کلیسای سنت نینو، کلیسای بودبه و چشمه سنت نینو نزدیک شهرسیقناقی و به فاصله 2 کیلومتری از شهر سیقناقی قرار گرفته اند. این صومعه مکان مهمی برای زائران آرامگاه سنت نینو است که دین رسمی گرجستان را در قرن چهارم میلادی تبدیل به مسیحیت کرد.

در این مکان مقدس، علاوه بر آرامگاه سنت نینو، اولین پادشاه مسیحی یعنی شاه میریان، ملکه نانا و پدرآشوری یعنی آبیبوس نکرسلی همه در این مکان دفن شده اند. این مجموعه شامل کلیسای اصلی، کلیسای سنت نینو، برج ناقوس و دیوار دژ است.

کلیسای بودبه

کلیسای بودبه در نزدیکی شهر سیقناقی گرجستان

کلیسای بودبه در نزدیکی شهر سیقناقی گرجستان در نقشه

کلیسای سنت نینو در نزدیکی شهر سیقناقی

با توجه به افسانه ها، سنت نینو بهبودی معجزه آسایی را انجام داد، وقتی شاه میریان سوم در یک سفر برای شکار کور شد. شاه میریان سوم حین شکار کور شد و راه خود را گم کرد، او هر چه به خدایان یونانی دعا کرد ره را نیافت تا اینکه به خدای سنت نینو ( یعنی به خدای یکتا) دعا کرد و به قصر بازگشت. سنت نینو به خدای یکتا برای شفای چشمان کور پادشاه عبادت کرد و چشمان شاه التیام یافت، پس از این اتفاق شاه میریان سوم مسیحیت را دین رسمی در گرجستن اعلام کرد.

نمایی از کلیسای سنت نینو

نمایی دور از کلیسای سنت نینو در نزدیکی شهر سیقناقی

داخل کلیسای سنت نینو

داخل کلیسای سنت نینو در نزدیکی شهر سیقناقی

نمایی از باغ زیبایی در کنار صومعه بودبه

نمایی از باغ زیبایی در کنار صومعه بودبه در نزدیکی شهر سیقناقی

آشنایی با گوشه و کنار کشور گرجستان

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

error: Content is protected.