جاذبه های دیدنی شهر تفلیس شامل جاذبه های تاریخی و جاذبه های تفریحی است. تفلیس شهری کهن با جاذبه های باستانی و تاریخی از جذاب ترین پایتخت های دنیا به شمار می رود. از مهمترین جاذبه های گردشگری تفلیس می توان حمام های سولفور، کلیسای متخی، کلیسای سامبا،  مسجد جامع تفلیس، تندیس مادر گرجستان، قلعه ناریکالا، پل صلح تفلیس، کلیسا سیونی تفلیس و فونیکولار تفلیس نام برد.

دریاچه لاک پشت تفلیس از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس، حدودا در سه کیلومتری واکه پارک، در ارتقاع 700 متری از سطح دریا درسراشیبی تپه های جنگلی متاتسمیندا واقع شده است. مساحت این دریاچه  حدود 0.4 کیلومتر مربع مساحت است. دریاچه لاک پشت در بالای واکه پارک تفلیس است.

کلیسای سامبا تفلیس از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس، بزرگترین نماد کلیسای ارتدوکس گرجستان پس از اتحاد جماهیر شوروی بر روی تپه های سنت ایلیا است. ساخت کلیسای سامبا  که در شب و روز ناپدید نمی شود، در سال 2004 پس از یک دهه به اتمام رسید. تجلی گسترده و شیک از اشکال معماری سنتی گرجستان است.

کلیسای آنچیسختی مریم مقدس از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس، یکی از قدیمی ترین کلیساهای تفلیس است که در قرن ششم میلادی (حدود 1500 سال پیش) توسط پادشاه داچی (Dachi) از ایبریا (Iberia) (حدود 534-522) ساخته شده است.

تئاتر گابریادزه تفلیس از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس، در سال 1981 توسط هنرمند سرشناس گرجی به نام آقای رزو گابریادزه تاسیس شد. در سال 2010، رزو گابریادزه یک برج ساعت منحصر به فرد را در کنار تئاتر ماریونیته در شهر قدیمی تفلیس ساخت.

یادبود کارتلیس ددا مادر گرجستان از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس، بر فراز تپه های سولولاکی نمادی از قدرت و مهمان نوازی گرجستان به حساب می آید. تندیس مادر گرجستان بعد از جنگ جهانی دوم در سال 1958 توسط مجسمه ساز معروف Elguja Amashukeli طراحی و به مناسبت جشن هزار و پانصد سالگی شهر تفلیس رونمایی شد.

پل صلح تفلیس از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس، یک پل کمانی شکل شیشه ای است که بر روی رودخانه کورا(متکواری) فقط برای عابران ساخته شده است و از این جنبه پیاده روی در این مکان بسیار فرح بخش است. این سازه مدرن توسط معمار ایتالیایی Michele De Lucchi طراحی شده و در تاریخ 6 مه 2010 به طور رسمی افتتاح شد.

محله باستانی آبانوتوبانی تفلیس از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس است که به خاطر بناهای تاریخی زیادی که در کنار هم قرار دارند، بسیار معروف است. چشمه های گوگرد، قسمت مرکزی تفلیس را اشغال می کنند که در آن یک منطقه حمام تشکیل شده است. حمام های سولفور در تفلیس به منظور استفاده از چشمه های آب گرم ساخته شده اند.

قلعه ناریکالا از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس است که حدودا در قرن چهارم میلادی، یعنی در حدود 1700 سال پیش روی کوه متاتسمیندا بنا شده است. سبک ساخت این قلعه به خاطر داشتن ارگ های آن به قلعه های ایرانی شباهت دارد، اما اسناد محکمی درباره سازندگان اولیه آن در دسترس نیست. این بنای تاریخی در قرن هفتم میلادی توسط امویان عرب گسترش و توسعه یافت.

کلیسای متخی که از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس است، در ساحل سمت چپ رودخانه متکواری، بر لبه صخره ای، کنار پل متخی قرار گرفته است، توسط پادشاه گرجستان سنت دیمیتری تاودادبلی دوم بین سال های 1278-1284 ساخته شده است . نام متخی، که به قرن 12 میلادی می رسد، به معنی «منطقه اطراف کاخ» است.

اگه از جاذبه های گردشگری تفلیس در گرجستان لذت بردین و خواستین این لذت رو با لک لک تور تجربه کنید با ما تماس بگیرید. برای دریافت پکیج های تور تفلیس در گرجستان،تعداد افراد، تاریخ و تعداد روزها رو برای ما بفرستید و ما پکیج مورد نظرتون رو باقیمت و اطلاعات هتل متناسب و نزدیک به مرکز شهر با تمام جزئیات برای شما تلگرام یا به ایمیلتون می فرستیم.