از جاذبه های گردشگری گرجستان می توان به شهر تفلیس گرجستان، کازبگی، شهر متسختا، سیقناقی، بوتانیکال گاردن باتومی، شهر سنگی اوپلیستسیخه، شهر برجومی، قلعه رباتی و شهر غاری واردزیا نام برد.

شهر تفلیس یا به زبان گرجی “تْبیلیسی” یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان است که در دو طرف رود کورا (متکواری) شکل گرفته است و از سه طرف توسط کوه ها احاطه شده است. براساس داستان های تاریخی حدود 1600 سال پیش (در قرن پنجم میلادی)، شاه واختانگ یکم تفلیس را پیدا کرد و آن را پایتخت خود اعلام کرد.

شهرسنگی اوپلیستسیخه (Uplistike city) از جاذبه های گردشگری گرجستان یک شهر باستانی به شکل غاراست که در 10 کیلومتری شرق گوری، در سمت چپ رودخانه متکواری قرار گرقته است. شهراوپلیستسیخه، یکی از قدیمی ترین شهرک های منطقه قفقاز به شمار می آید.

قلعه رباتی یک قلعه به سبک قرون وسطایی است که در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده، اگرچه تصویری که اکنون از این قلعه می بینید مربوط به بازسازی های اساسی است که در سال 2011 به مدت 15 ماه با کمک های کشورهای خارجی در این مکان انجام شده است.

دهکده کازبگی از جاذبه های گردشگری گرجستان است که در امتداد رودخانه ترگی، در 157 کیلومتری شهر تفلیس در ارتفاع 1740 بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. نام روستای کازبگی از سال 2006 به استپانسمیندا تغییر کرده است. یکی از جاذبه های دیدنی روستای کازبگی کلیسای مقدس گرگتی است.

باغ گیاه شناسی باتومی یا بوتانیکال گاردن باتومی از جاذبه های گردشگری گرجستان، منطقه ای به مساحت 108 هکتار زمین است که در 9 کیلومتری شمال شهر باتومی ( پایتخت جمهوری خودمختار آدجارا، گرجستان) قرار گرفته است. این باغ در اتحاد جماهیر شوروی سابق یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی بوده است.

شهر غاری واردزیا از جاذبه های گردشگری گرجستان از آثار باستانی و تاریخی برجسته گرجستان است. در اواخر دهه 1100 میلادی، پادشاهی قرون وسطی گرجستان برای مقاومت در برابر حملات انبوه مغول ها تصمیم به دستورساخت شهری نفوذناپذیر در کوه های این منطقه را داد.

شهر متسختا از جاذبه های گردشگری گرجستان در گذشته پایتخت باستانی پادشاهی شرق گرجستان (کارتلی) از قرن سه میلادی قبل از میلاد مسیح تا قرن پنجم میلادی بود. این شهر همچنین جزو شهرهایی است که مسیحیت را در سال 337 میلادی دین رسمی خود اعلام کرد.

سیقناقی از جاذبه های گردشگری گرجستان؛ مروارید منطقه کاختی در 120 کیلومتری از تفلیس، یکی از زیبا ترین شهرهای کوچک در گرجستان است. شهر سیقناقی درارتفاع 790 متر بالاتر از سطح دریا دارای چشم اندازی از منظره زیبای دره آلازانی و کوه های قفقاز است.

شهر برجومی معروف به صنعت آب معدنی آن است که از صادرات درجه یک گرجستان به حساب می آید. کاوش های باستان شناسی در شهر برجومی، وجود حمام های سنگی در این منطقه را ثابت کرده است که نشان می دهد این آب معدنی هزاران سال توسط مردم استفاده شده است.

اگه از جاذبه های گردشگری گرجستان لذت بردین و خواستین این لذت رو با لک لک تور تجربه کنید با ما تماس بگیرید. برای دریافت پکیج های گرجستان،تعداد افراد، تاریخ و تعداد روزها رو برای ما بفرستید و ما پکیج مورد نظرتون رو باقیمت و اطلاعات هتل متناسب و نزدیک به مرکز شهر با تمام جزئیات برای شما تلگرام یا به ایمیلتون می فرستیم.