Attractions of Georgia – جاذبه های گردشگری گرجستان

از جاذبه های گردشگری گرجستان می توان به شهر تفلیس گرجستان، کازبگی، شهر متسختا، سیقناقی، بوتانیکال گاردن باتومی، شهر سنگی اوپلیستسیخه، شهر برجومی و شهر غاری واردزیا نام برد. ما در این مطلب اشاره ای مختصر به هرکدام ازجاذبه های گردشگری گرجستان کرده ایم.

شهر تفلیس از جاذبه های گردشگری گرجستان

شهر تفلیس یا به زبان گرجی “تْبیلیسی” یکی از جاذبه های گردشگری گرجستان است که در دو طرف رود کورا (متکواری) شکل گرفته است و از سه طرف توسط کوه ها احاطه شده است.

براساس داستان های تاریخی حدود 1600 سال پیش (در قرن پنجم میلادی)، شاه واختانگ یکم در حال شکار با شاهین محبوبش در جنگل های انبوه اطراف تفلیس کنونی بود که یکی از شاهین ها به دنبال یک قرقاول به پرواز در آمد و ناپدید شد، پادشاه وهمراهانش شاهین را اطراف یک چشمه آب گرم در حالی که جان می داد، یافتند. پادشاه تحت تاثیر زیبایی چشمه های آب گرم، مکان را محلی امن برای پایتخت (زیرا سه طرف آن را کوهستان احاطه می کند) و گرم (نام این شهر از کلمه “تبیلی” به معنای گرم گرفته شده است) برای سکونت ارزیابی کرد. برای مشاهده تمام جاذبه های گردشگری تفلیس روی لینک کلیک کنید.

تفلیس از جاذبه های گردشگری گرجستان

کازبگی از جاذبه های گردشگری گرجستان

دهکده کازبگی از جاذبه های گردشگری گرجستان است که در امتداد رودخانه ترگی، در 157 کیلومتری شهر تفلیس در ارتفاع 1740 بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است. نام روستای کازبگی از سال 2006 به استپانسمیندا تغییر کرده است. یکی از جاذبه های دیدنی روستای کازبگی – استپانسمیندا، کلیسای مقدس گرگتی است. کلیسای تثلیث گرگتی در سمت راست رودخانه چخیری (دره چپ رودخانه ترک)، در ارتفاع 2170 متر، در پای کوه کازبگی قرار دارد. کلیسای تثلیث گرگتی در قرن 14 میلادی ساخته شده است و تنها کلیسای مقدس کبیر در استان خوی (khevi) است. برای مشاهده تمامی جاذبه های کازبگی درگرجستان روی لینک کلیک کنید.

کازبگی از جاذبه های گردشگری گرجستان

متسختا از جاذبه های گردشگری گرجستان

شهر متسختا از جاذبه های گردشگری گرجستان در گذشته پایتخت باستانی پادشاهی شرق گرجستان ( به نام کارتلی) از قرن سه میلادی قبل از میلاد مسیح تا قرن پنجم میلادی بود. این شهر همچنین جزو شهرهایی است که مسیحیت را در سال 337 میلادی دین رسمی خود اعلام کرد. در حال حاضر متسختا هنوز دفتر مرکزی کلیسای ارتدوکس و کلیسای رسالت گرجستان است. برای مشاهده تمامی جاذبه های متسختا در گرجستان روی لینک کلیک کنید.

شهر متسختا از جاذبه های گردشگری گرجستان

سیقناقی از دیگر جاذبه های کشور گرجستان

سیقناقی از جاذبه های گردشگری گرجستان؛ مروارید منطقه کاختی در 120 کیلومتری از تفلیس، یکی از زیبا ترین شهرهای کوچک در گرجستان است. شهر سیقناقی درارتفاع 790 متر بالاتر از سطح دریا دارای چشم اندازی از منظره زیبای دره آلازانی و کوه های قفقاز است.  دیوار سیقناقی با طول حدود 5 کیلومتر و 23 برج در زمان پادشاه ارکلی (Erekle II) در سال 1770 میلادی ساخته شده است. این دیوار طویل و قلعه های آن در سیقناقی برای دفاع در برابر حمله های مکرر قبیله های داغستان در قرن 18 میلادی ساخته شد. برای مشاهده عکس های بیشتر از شهر عشق، شهر سیقناقی در گرجستان روی لینک کلیک کنید.

شهر سیقناقی از جاذبه های گردشگری گرجستان

باتونیکال گاردن باتومی از جاذبه های گردشگری گرجستان

باغ گیاه شناسی باتومی یا بوتانیکال گاردن باتومی از جاذبه های گردشگری گرجستان، منطقه ای به مساحت 108 هکتار زمین است که در 9 کیلومتری شمال شهر باتومی ( پایتخت جمهوری خودمختار آدجارا، گرجستان) قرار گرفته است. بوتانیکال گاردن باتومی واقع در محلی به نام Mtsvane Kontskhi (دماغه سبز) در ساحل دریای سیاه است که در اتحاد جماهیر شوروی سابق یکی از بزرگترین باغ های گیاه شناسی بوده است. برای مشاهده عکس های بیشتر از بوتانیکال گاردن باتومی روی لینک کلیک کنید.

باتونیکال گاردن باتومی از جاذبه های گردشگری گرجستان

اوپلیستسیخه از جاذبه های گردشگری گرجستان

شهرسنگی اوپلیستسیخه (Uplistike city) از جاذبه های گردشگری گرجستان یک شهر باستانی به شکل غاراست که در 10 کیلومتری شرق گوری، در سمت چپ رودخانه متکواری قرار گرقته است. شهراوپلیستسیخه، یکی از قدیمی ترین شهرک های منطقه قفقاز به شمار می آید. شهراوپلیستسیخه در ابتدا در صفحات تاریخ در قرن هجدهم ذکر شده است. شهراوپلیستسیخه  دارای آثار باستان شناسی و معماری متعلق به یک گروه مردمی متمایز است که قدیمی ترین آن ها به دوران اولیه برنز مربوط می شود و به عنوان آثار فرهنگ Kura- Araxes شناخته می شود.

شهر سنگی اوپلیستسیخه از جاذبه های گردشگری گرجستان

برجومی از جاذبه های گردشگری گرجستان

شهر بورجومی معروف به صنعت آب معدنی آن است که از صادرات درجه یک گرجستان به حساب می آید. کاوش های باستان شناسی در شهر برجومی، وجود حمام های سنگی در این منطقه را ثابت کرده است که نشان می دهد این آب معدنی هزاران سال توسط مردم استفاده شده است. از آن جا که برجومی به شهر چشمه های آب گرم معجزه آسا در گرجستان معروف است بسیاری از مردم محلی و توریست ها برای درمان به برجومی می روند. برجومی همچنین دارای بزرگترین پارک تفریحی اکولوژیک در قفقاز است. برای مشاهده عکس های بیشتر از شهر برجومی در گرجستان روی لینک کلیک کنید.

شهر برجومی از جاذبه های گردشگری گرجستان

واردزیا از جاذبه های گردشگری گرجستان

شهر غاری واردزیا از جاذبه های گردشگری گرجستان از آثار باستانی و تاریخی برجسته گرجستان است. در اواخر دهه 1100 میلادی، پادشاهی قرون وسطی گرجستان برای مقاومت در برابر حملات انبوه مغول ها تصمیم به دستورساخت شهری نفوذناپذیر در کوه های این منطقه را داد. ملکه تامار در سال 1185 ساختن این پناهگاه زیرزمینی را صادر کرد و حفاری آن آغاز شد و واردزیا در دل کوه اروشلی (Erusheli mountain) که در جنوب کشورگرجستان است و در نزدیکی شهر آسپیندزا (Aspindza) واقع شده، ساخته شد. 

شهر غاری واردزیا از جاذبه های گردشگری گرجستان

آشنایی با شهر های کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

مطالب مفید برای طبیعت گردان

error: Content is protected.