Borjomi Attractions – دیدنی های شهر برجومی

دیدنی های شهر برجومی شامل قصر فیروزه، پارک آب معدنی برجومی، تله کابین برجومی و چرخ و فلک برجومی، آبشار برجومی، پارک جنگلی برجومی و استخرهای سولفور تزار است.

شهر برجومی

شهر برجومی معروف به صنعت آب معدنی آن است که از صادرات درجه یک گرجستان به حساب می آید. کاوش های باستان شناسی در شهر برجومی، وجود حمام های سنگی در این منطقه را ثابت کرده است که نشان می دهد این آب معدنی هزاران سال توسط مردم استفاده شده است. از آنجا که برجومی به شهر چشمه های آب گرم معجزه آسا در گرجستان معروف است بسیاری از مردم محلی و توریست ها برای درمان یا برای تفریح به برجومی می روند. برجومی همچنین دارای بزرگترین پارک تفریحی اکولوژیک در قفقاز است. برای بازدید از تور برجومی – رباتی – واردزیا از این صفحه دیدن کنید.

شهر برجومی

بازار سوغاتی در برجومی

یکی از سوغاتی های منحصر به فرد در برجومی، عسل و مربا و پودر از کاج درختان وحشی است. عسل کاج در برجومی در میان توریست ها و افراد محلی بسیار محبوب و قیمت آن هم بسیار مناسب است.

بازار سوغاتی در برجومی

کاخ آبی فیروزه در برجومی

فیروزه “Firuza” یکی از مهمترین ساختمان های تاریخی در برجومی است که در ورودی “پارک آب معدنی برجومی” واقع شده است. این بنا در سال 1892 توسط کنسول ایران ساخته شد و به عنوان یک بنای یادبود فرهنگی محسوب می شود. این ساختمان ترکیبی از ویژگی های سبک های فارسی، گرجی و اروپایی است. امروزه این مکان به یک هتل و کافه- رستوران شیک در برجومی تبدیل شده است.

قصر فیروزه در برجومی

پارک آب معدنی برجومی

پارک آب معدنی برجومی در سال 1850 افتتاح شد. داستان افتتاح این پارک و کشف چشمه های آب معدنی به این صورات است که؛ در سال 1825 برای اولین بار تعدادی از سربازان تزار یک چشمه آب گرم را در نزدیکی رودخانه برجومولا کشف کردند. این سربازان مقداری از این آب را به فرمانده شان که از بیماری معده رنج می برد، دادند. کلنل پوپوف با نوشیدن این آب از شر بیماری مزمن خود رهایی یافت و دستور داد در کنار این چشمه آب گرم، کلبه ای بسازند. از آن زمان به بعد دانشمندان و محققان روسی روی این چشمه های آب گرم تحقیقات بسیار کرده و به این نتیجه رسیدند که این چشمه ها خاصیت درمانی دارند. بعد ها با سرمایه گذاری روس ها برجومی پیشرفت کرد و اولین کارگاه آب معدنی برجومی با تولید 1300 بطری در سال 1850 در برجومی آغاز به کار کرد. در سال 1890 اولین کارخانه آب معدنی برجومی در پارک آب معدنی برجومی رسما افتتاح شد. در سال 1961، “برجومی” به 15 کشور جهان صادر شد. این کشورها شامل ایالات متحده، فرانسه و اتریش بود. در دهه 1980، فروش “برجومی” بیش از 400 میلیون بطری بود. “بورجومی” محبوب ترین آب معدنی در اتحاد جماهیر شوروی بود.

 پارک آب معدنی برجومی

تصویری از کارخانه آب معدنی برجومی در پارک آب معدنی برجومی

 پارک آب معدنی برجومی

تله کابین پارک آب معدنی برجومی

این تله کابین در پارک آب معدنی برجومی قرار گرفته است. این تله کابین از بالای پارک به سمت چرخ و فلکی که در بالای صخره ها قرار گرفته می رود. با سوار شدن این تله کابین نمایی از پارک و شهر برجومی در مقابل چشمان شما ظاهر می شود.

تله کابین پارک آب معدنی برجومی

آبشار پارک آب معدنی برجومی 

آبشار پارک آب معدنی برجومی

پارک بازی در برجومی

در پارک آب معدنی برجومی پارک بازی و شهربازی مخصوص کودکان وجود دارد که در روبه روی آبشار زیبای پارک قرار گرفته و محل خنک و فرح بخشی در فصل تابستان برای خانواده هاست.

پارک بازی در برجومی

پارک جنگلی برجومی

پارک جنگلی برجومی

استخرهای آب گرم سولفور برجومی

برای دیدن فیلمی در یوتیوب از این استخرهای آب گرم در برجومی که توسط یک گردشگر تهیه شده است روی لینک کلیک کنید.

حمام سولفور برجومی

اگه از دیدنی های و جاذبه های شهر برجومی لذت بردین و خواستین از این شهر بازدید کنین با لک لک تور تماس بگیرید.