List of Georgian foods – لیست غذاهای گرجی

لیست غذاهای گرجی و نوشیدنی های غیر الکلی گرجی و  تنقلات و خوراکی های گرجی همه و همه در این صفحه معرفی شده است.

غذاهای گرجی به سبک های آشپزی و غذاهای تهیه شده توسط مردم گرجستان اشاره دارد. غذاهای گرجستان به طور کلی منحصر به فرد است اما برخی از تأثیرات دیگر سنت های آشپزی اروپایی و نزدیک خاورمیانه را نیز به همراه دارد. هر استان تاریخی گرجستان دارای سنت متمایزی از آشپزی برای خود است. غذاهای گرجستان نتیجه تعامل گسترده ای از ایده های آشپزی است که در امتداد مسیرهای تجاری توسط تجار و مسافران در سراسر گرجستان پخش شده اند. در طول یک مهمانی به نام سوپرا، انواع مختلفی از غداهای گرجی به همراه مقدار زیادی از نوشیدنی همراه است که می تواند برای ساعت ها ادامه یابد. رستوران های گرجستان در قرن بیستم در روسیه معروف بودند. در روسیه، تمام شهرهای بزرگ، رستوران های گرجی زیادی دارند و رستوران های روسی اغلب غذاهای گرجی را در منو خود دارند. در کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق، غذاهای گرجستان نیز به دلیل مهاجرت گرجی ها به سایر جمهوری های شوروی محبوب و معروف شد.

خینکالی – Khinkali

خینکالی (گرجی: ხინკალი) یکی از غذاهای گرجی است که از خمیر تهیه شده و حاوی گوشت و ادویه است. خینکالی یکی از غذاهای ملی گرجستان محسوب می شود. مناطق مختلف گرجستان، خینکالی را با پر کردن انواع مختلفی از مواد غذایی درست می کنند. پرطرفدار ترین خینکالی مخلوط گوشت خوک و گوشت گاو است. در مناطق کوهستانی خینکالی اغلب با پر کردن گوشت بره تهیه می شود. خینکالی را می توان با پر کردن پنیر ایمرتی با مخلوط  قارچ، سبزی های معطر و سیب زمینی له شده هم درست کرد. خینکالی های معروف شهری عبارتند از کالاکوری خینکالی (با جعفری نازک خرد شده) و خینکالی خوشورتی (بدون جعفری). برای مشاهده طرز تهیه خینکالی به لینک زیر مراجعه کنید، در وب سایت مربوطه مرحله به مرحله تهیه خینکالی با تصویر نمایش داده شده است.

خاچاپوری – Khachapuri

خاچاپوری یک غذای سنتی گرجستان است که نوع معمول آن در میان مردم گرجی، خاچاپوری ایمرتی است که نان پر شده از پنیر ایمرتی یا سولگونی است. انواع مختلفی از خاچاپوری به نام های کوبداری، آجارولی، ایمرتی و مینگرلین وجود دارد. نوع معمول خاچاپوری ایمرتی است که با پنیر پر می شود. خاچاپوری کوبداری در منطقه سوانتی معروف است و به جای پنیر در وسط نان گوشت پخته شده قرار می گیرد. نوع خاچاپوری آجارولی که یکی از مشهورترین غداهای گرجستان بین توریست ها است متعلق به منطقه آدجارا و باتومی است و بهترین خاچاپوری اجارولی را می توانید در باتومی پیدا کنید. خاچاپوری آجارولی یک نان به شکل قایق است که در وسط آن پنیر و تخم مرغ خام می گذارند. خاچاپوری مینگرلین شبیه خاچاپوری ایمرتی است با این تفاوت که روی آن هم پنیر می ریزند و با فلفل شیرین قرمز آن را تزئین می کنند. خاچاپوری ازغذاهای ملی گرجستان است. طبق نظرسنجی سال 2009، 88 درصد از گرجی ها خاچاپوری را به پیتزا ترجیح می دهند. خاچاپوری بیشتر در بین مردان و افراد مسن محبوب است. خاچاپوری به عنوان یک غذای اصلی برای گرجستان محسوب می شود و قیمت خاچاپوری به عنوان شاخص تورم در شهرهای مختلف گرجستان است.

خاچاپوری آجارولی غذای مردم آدجارا و باتومی – Khachapuri Adjaruli

خاچاپوری آجارولی که یکی از مشهورترین غداهای گرجستان بین توریست ها است یکی از انواع خاچاپوری است که متعلق به منطقه آدجارا و باتومی است و بهترین خاچاپوری آجارولی را می توانید در باتومی پیدا کنید. خاچاپوری آجارولی یک نان به شکل قایق است که در وسط آن پنیر و تخم مرغ خام می گذارند. برای خوردن این غذا بهتر است ابتدا پنیر و تخم مرغ را داخل نان هم بزنید و از نان قایقی شکل تکه ای جدا کرده و آن را آغشته به مخلوط پنیر و تخم مرغ کرده و میل کنید.

خاچاپوری آجارولی یکی از غذاهای گرجی

نیگوزیانی بادیرجانی – Nigvziani Badrijani

نیگوزیانی بادیرجانی یکی ازغذاهای معروف گرجی است که همچنین به عنوان بادیرجانی هم شناخته می شود. بادیرجانی از بادمجان سرخ شده پر شده با خمیر گردو و ادویه درست می شود و روی آن را با با دانه های انار تزئین می کنند. بادیرجانی به عنوان پیش غذا سرو می شود و از پیش غذاهای محبوب در میان جهانگردان است و به طبع ایرانی ها هم نزدیک است.

متسوادی – Mtsvadi

متسوادی از غذاهای معروف گرجی، همان گوشت کبابی است که در جشن ها و مراسم گرجی بسیار معروف است. به خصوص در فستیوال تبیلیسوبا تمام خیابان های تفلیس قدیمی پر از منقل های کباب است و تقریبا همه در این جشن متسوادی می خورند. این غدا در گرجستان با گوشت خوک، گوسفند، گوساله و یا بره آماده می شود. گرجی ها متسوادی را با نان و شراب می خورند و متسوادی غذای محبوب گرجی ها و پادشاهان گرجی از قدیم تا به امروز بوده است.

ساتیسوی مرغ – Satsivi

ساتیسوی یک سس گرجی ساخته شده از گردو است و به صورت سرد و یا به عنوان یک سس غوطه ور برای نان یا سس برای غذا های پخته شده و یا سرخ شده یا ماهی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور سنتی، ساتسیوی از گردو، آب، سیر، ترکیبی از گیاهان خشک شده، سرکه، فلفل و نمک ساخته شده است. این غذا شبیه خورش فسنجان ایرانی است و همچنین این سس در کشورهای ترکیه، ارمنستان، سوریه، لبنان و برخی کشورهای عربی تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد. در نهایت با سرخ کردن و طعم دار کردن مرغ و آماده شدن سس ساتیسوی این غذا با دانه های انار تزئین شده و با نان معروف گرجی (پوری) سرو می شود.

چکمرولی – Chkmeruli

چکمرولی غذایی شبیه ساتیسوی است با این تفاوت که سس آن به جای گردو از سیر به همراه فلفل تند و ادویه های مخصوص گرجی تهیه می شود. پس از تهیه سس، مرغ های سرخ شده و طعم دار شده به این سس خوشمره اصافه می شود.

پخالی اسفناج – spinach Pkhali

پخالی یک دسر سنتی گرجی است که از سبزیجات خرد شده و منجمد مانند  کلم، بادمجان، اسفناج، لوبیا، چغندرو ترکیب با گردو، سرکه ، پیاز، سیر و سبزی های معطر تهیه می شود.

پخالی شلغم –  Beetroot Pkhali

نوشیدنی های غیر الکلی گرجی

لیمونادی سنتی گرجی ترخون – گلابی – لیمو – Limonade

آب معدنی برجومی – Borjomi Mineral Water

نوشابه لاگیدزه – Lagidze Water

آب معدنی برجومی - Borjomi Mineral Water

کمپوتی تمشک – Compote

خوراکی ها و تنقلات معروف گرجی

چورچخلا – Churchkhela

کلاپی لواشک گرجی – Tklapi