معروف ترین پارک های تفلیس

 معروف ترین پارک های تفلیس شامل پارک متاتسمیندا، پارک واکه تفلیس، پارک میزوری تفلیس، پارک ریکه و پارک ورا است. در این مطلب ما اشاره ای کوتاه به معروف و محبوب ترین پارک های تفلیس در گرجستان کرده ایم.

پارک واکه تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک واکه تفلیس یکی از معروف ترین پارک های تفلیس، یک پارک عمومی به مساحت 200 هکتار است که در سال 1946 افتتاح شد. این پارک محل مناسبی برای پیاده روی، دوچرخه سواری و فعالیت های ورزشی است.

در واکه پارک بنای یادبود قربانی های جنگ جهانی دوم وجود داشت که در حال حاضر به شهر گوری  (Gori) منتقل شده اند، اما تندیس سرباز گمنام هنوز در پارک واکه وجود دارد.

به علاوه سازه یادبود جنگ جهانی دوم  به ارتفاع 28 متر که در سال های 1981 تا 1985 تکمیل شده است، هم در بالای پله ها قرار دارد و یکی از جذابیت های پارک به شمار می آید. نام واکه پارک در زمان شوروی، پارک پیروزی(Glory Park) بوده است. با بالا رفتن از پله های پارک می توانید، نمایی از شهر را مشاهده کنید. برای مشاهده عکس های بیشتر از واکه پارک کلیک کنید.

پارک واکه تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک واکه تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک واکه تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس در نفشه

پارک متاتسمیندا و شهربازی تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک متاتسمیندا تفلیس، یکی دیگر از پارک های معروف تفلیس است که روی تپه متاتسمیندا در شهر تفلیس در ارتفاع 800 متری قرار گرفته و راه دسترسی آن از طریق فونیکولار تفلیس است. موقعیت ایستگاه فونیکولار تفلیس در خیابان شوتا چیتادزه (Shota Chitadze) است.

برای دسترسی به خیابان شوتا چیتادزه باید از خیابان روستاولی به خیابان نهم آوریل بروید و از آن جا مستقیم به بن بست شوتا چیتادزه بروید تا به ایستگاه فونیکولار تفلیس برسید.

پارک متاتسمیندا مشرف بر تفلیس است و منظره ی زیبایی از شهر تفلیس را می توان از آن مشاهده کرد. پارک متاتسمیندا تفلیس دارای سرسره آبی، تونل وحشت، ترن هوایی و چرخ و فلک بسیار بزرگی است که در شب از تمام شهر در بالای تپه می درخشد.

همچنین در پارک متاتسمیندا وسایل تفریحی زیبایی برای کودکان وجود دارد. این پارک دارای رستوران ها و کافه های شیک و مفرحی با منظره شهر تفلیس است.

پارک متاتسمیندا تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک متاتسمیندا و شهربازی تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

فیلمی از پارک متاتسمیندا در تفلیس گرجستان

پارک متاتسمیندا و شهربازی تفلیس در نقشه

پارک میزوری تفلیس از پارک های هنری تفلیس

پارک میزوری در تفلیس از پارک های محبوب و معروف تفلیس بین جوانان و هنرمندان گرجی است که در سال 1982 در دره رودخانه وره (vere) در امتداد خیابان چاوچاوادزه (بین شماره 21 و 23 ) قرار دارد.

پارک میزوری تحت مدیریت نویسنده معروف گرجی نودار دومبادزه ساخته شده است. پروژه پارک میزوری در تفلیس توسط مجسمه سازان و معماران گرجی طراحی و ساخته شده است.

این پارک دارای طراحی خاصی است و پله های آن حالت مارپیچی دارد و مجسمه های این پارک بسیار جالب و دیدنی است. همچنین زمین بازی پارک میزوری برای کودکان بسیار زیبا و از چوب ساخته شده است.

پارک میزوری تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

ورودی پارک میزوری تفلیس در خیابان چاوچاوادزه

پارک میزوری تفلیس در نقشه

پارک ریکه تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک ریکه تفلیس یکی از پارک های معروف تفلیس در بین توریست هاست که در سمت چپ رودخانه متکواری (کورا) قرار گرفته است.

پارک ریکه تفلیس در آن سوی شهر قدیمی تفلیس است و از این پارک منظره ی شهر قدیمی و قلعه ناریکالا بسیار دیدنی است. پل صلح تفلیس راه دسترسی به پارک ریکه از شهر قدیمی تفلیس است.

ساختمان تله کابین برای دسترسی به مجسمه کارتلیس ددا، باغ بوتانیکال تفلیس و قلعه ناریکالا، در پارک ریکه تفلیس قرار گرفته است. یکی از تفریحات پارک ریکه تفلیس قایق سواری در رودخانه کورا است.

همچنین در این پارک رستوران ها و کافه های شیک و زیبایی با منظره رودخانه کورا( متکواری) وجود دارد. در آن طرف رودخانه کورا در انتهای پارک ریکه تفلیس، پلکانی برای رفتن به محله آولاباری تفلیس وجود دارد.

پارک ریکه تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک ریکه تفلیس گرجستان از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک ریکه تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک ریکه تفلیس گرجستان از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک ریکه تفلیس گرجستان از معروف ترین پارک های تفلیس در نقشه

پارک ورا تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک ورا تفلیس در نزدیکی سالن کنسرت تفلیس در خیلبان کوستاوا واقع شده است. پارک ورا، دارای زمین بازی برای کودکان است و فواره های آبی برای بازی کودکان در این پارک وجود دارد. در انتهای پارک ورا تفلیس می توان منظره ای از شهرتفلیس و رودخانه متکواری را مشاهده کرد. در پارک ورا تفلیس باشگاه شطرنج و باشگاه کوهنوردان آلپ وجود دارد.

پارک ورا تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک ورا تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس

پارک ورا تفلیس از معروف ترین پارک های تفلیس در نقشه

آشنایی با گوشه و کنار کشور گرجستان

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با شهرهای کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

error: Content is protected.