نحوه خرید سیم کارت در گرجستان

خرید سیم کارت در سفرهای خارجی به خاطر تماس با افراد، استفاده از اینترنت، استفاده از گوگل مپ و بسیاری از موارد دیگر از ملزومات هر سفری است. از آنجا که هر کشوری دارای شرکت های مخابراتی متفاوت و روش های مختلف برای شارژ سیم کارت است، لازم دانستیم این بحث خریدن سیم کارت را درکشور گرجستان مطرح کنیم و راهنمایی های لازم را در ارتباط با خرید سیم کارت در گرجستان، اپراتوهای مختلف تلقن همراه در گرجستان، آدرس دفاتر اپراتورهای تلفن همراه در شهر تفلیس در نزدیکی جاذبه های توریستی، نحوه شارژ سیم کارت و خریدن و چک کردن شارژ سیم کارت به صورت آنی را بدهیم.

خرید سیم کارت در گرجستان و نکاتی مهم درباره آن

1. خریدن سیم کارت در گرجستان بسیار آسان و ارزان است. اگر با هواپیما به گرجستان سفر کردید می توانید از داخل فرودگاه با پاسپورت خود سیم کارت رایگان توریستی بخرید و آن را شارژ کنید. اپراتورهای معروف سیم کارت در گرجستان شامل اپراتور بی لاین (Bee Line)، مگتی (MagtiCom) وژئوسل (Geo Cell) هستند.

2. بعد از خرید سیم کارت حتما شماره گرجی را که خریده اید، در موبایل خود ذخیره کنید تا به هنگام شارژ مجدد آن به دنبال شماره موبایل در کاغذ خرید آن نگردید.

3. برای مقایسه قیمت ها و کسب اطلاعات بیشتر درباره اپراتورهای تلفن همراه در گرجستان می توانید از این وب سایت دیدن کنید.

4. اگر می خواهید به طبیعت گردی بروید حتما سیم کارت مگتی تهیه کنید چرا که از پوشش خوبی در مناطق دور از شهری برخوردار ست. اما به عنوان یک توریست معمولی هرکدام دیگر از اپراتورهای تلفن همراه هم کافی است.

5. از همه نکات مهم تر در هنگام خرید سیم کارت توجه به این نکته است که اگر قصد دارید خودتان شهر را گشته و از گوگل مپ استفاده کنید حتما بسته اینترنتی بیشتری بخرید. البته این هم بستگی به تعداد روزهایی دارد که قصد ماندن در گرجستان را دارید.

6. اگر شارژ سیم کارت در گرجستان تمام شد نگران نباشید ما مرحله به مرحله همراه عکس نحوه شارژ کردن سیم کارت در گرجستان را بوسیله پی باکس به شما خواهیم گفت.

7. اگر دارنده کارت های بانکی بین المللی ویزا و یا مستر کارت هستید شارژ سیم کارت آسان تر خواهد شد و با استفاده از اپلیکیشن های هر کدام از اپراتورها می توانید در هر مکان و در کمترین زمان ممکن سیم کارت خود را در گرجستان شارژ کنید.

8. بعد از خریداری سیم کارت، اپلیکیشن مربوط به اپراتور خود را روی موبایلتان نصب کرده تا لحظه به لحظه بتوانید شارژ پولی و حجم اینترنت خودتان را چک کنید.

9. اگر در فروگاه موفق به خریداری سیم کارت نشدید، می توانید شعب اپراتور های مگتی، ژئوسل و بی لاین را در خیابان روستاولی می توانید پیدا کنید و با همراه داشتن پاسپورت اقدام به خرید سیم کارت نمایید.

شعبه اپراتور ژئوسل در خیابان روستاولی

شعبه اپراتور مگتی در خیابان روستاولی

شعبه اپراتور مگتی در خیابان روستاولی

مراحل شارژ سیم کارت در گرجستان

زبان سیستم پی باکس را به انگلیسی تغییر داده و روی گزینه موبایل اپراتور کلیک کنید:

نحوه خرید سیم کارت در گرجستان

اپراتور مورد نظر خود را انتخاب کنید:

نحوه خرید سیم کارت در گرجستان

بسته اینترنتی مورد نظر خود را انتخاب کرده:

نحوه خرید سیم کارت در گرجستان

شماره همراه گرجی خود را وارد کنید:

نحوه خرید سیم کارت در گرجستان

پول را به لاری در قسمت اشاره شده هل دهید:

نحوه خرید سیم کارت در گرجستان

چک کردن شارژ سیم کارت

با انجام این مراحل سیم کارت شما شارژ شده و پیامکی هم در این رابطه به زبان گرجی برای شما ارسال می شود. اگر هم پیامک دریافت نکردید نگران نباشید. در اپلیکیشن هر کدام از اپراتورها که سیم کارت آن را خریداری کرده اید قسمتی برای چک کردن شارژ پولی و میزان حجم اینترنت شما وجود خواهد داشت. لازم به یادآوری است که شما در دستگاه پی باکس، سکه هم می توانید بیندازید. البته فقط سکه های 50 تتری، 1 لاری و 2 لاری مورد قبول است. در عکس بالا جایگاه سکه را می توانید پیدا کنید.

آشنایی با گوشه و کنار کشور گرجستان

مطالب پرطرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

آشنایی با شهرهای کشور گرجستان

error: Content is protected.