پیست های اسکی در گرجستان

پیست های اسکی در گرجستان بسیار متنوع از نظر مکانی و هزینه هستند. در این مطلب، ما سه منطقه معروف گرجستان برای تورهای زمستانی و هم چنین پیست های اسکی در گرجستان را معرفی کرده ایم. گوداری، باکوریانی و سوانتی از جمله این مناطق مشهور برای اسکی بازان حرفه ای و مبتدی در زمستان از جمله این مناطق در گرجستان است.

پیست اسکی گوداری در گرجستان از پیست های اسکی معروف در گرجستان

گوداری دارای یکی از بهترین پیست های اسکی در گرجستان است. پیست اسکی گوداری در سال های اخیر به خاطر استقبال بی نظیر توریست ها و مردم محلی به خوبی پیشرفت کرده است. این منطقه به تفلیس بسیار نزدیک است و دارای هتل های شیک و لوکسی با منظره کوه های زیبای نزدیک جاده زیبای نظامی گرجستان است. پیست اسکی گوداری برای افراد مبتدی، متوسط و حرفه ای برای اسکی و اسنوبورد مناسب است.

ویژگی های پیست اسکی گوداری در گرجستان 

ارتفاع پیست اسکی گوداری به طور قابل ملاحظه ای کم و زیاد می شود و این لذت هیجان ورزش در گوداری را چند برابر می کند. دامنه های جنوبی در گوداری با 57 کیلومتر مسیرهای مورد آزمایش با سطوح دشواری مختلف در ارتفاع 3250 متر تا 2000 متر با ارتفاع متوسط 1275 متر ارتفاع است. در نزدیکی این پیست اسکی گوداری امکان انجام پاراگلایدینگ هم وجود دارد.

پیست اسکی گوداری برای برف بازی و لذت تفریح زمستانی در کنار خانواده هم مکان بی نظیری در نزدیکی تفلیس به شمار می آید. در زمستان چند مدرسه اسکی گوداری برای علاقه مندان به اسکی وجود دارد. در پیست اسکی گوداری امکان اجاره تمام وسایل و امکانات لازم برای اسکی فراهم است. زمان مناسب برای اسکی کردن در گوداری در گرجستان از ماه دسامبر تا آوریل است.

منظره ای از گوداری در زمستان

پیست اسکی گوداری گرجستان از پیست های اسکی معروف و نزدیک به تفلیس در گرجستان

پیست اسکی باکوریانی در گرجستان

پیست اسکی باکوریانی از مناطق محبوب دیگر برای اسکی بازان در گرجستان است. پیست اسکی باکوریانی از تفلیس دور نیست اما به نزدیکی پیست اسکی گوداری هم نیست اما قیمت هتل ها و رستوران ها به مراتب نسبت به پیست اسکی گوداری ارزان تر است. دیدولی (Didveli) یک مقصد تفریحی مدرن در قلب پیست اسکی باکوریانی است که بیشترین ارتفاع آن 2700 متر است.

ویژگی پیست اسکی باکوریانی

پیست اسکی باکوریانی دارای  14 کیلومتر پیست اسکی به صورت 6 مسیر اسکی مختلف است که برای تمام سطوح اسکی بازان و اسنوبردرها قابل استفاده می باشد. دیدولی (Didveli) یکی از شگفت انگیز ترین مسیرها برای اسکی در پیست اسکی باکوریانی است. از دیدولی (Didveli) می توان با تله کابین به دامنه های کوه ساک ولو(Sakvelo) رفت و در مسیرهای آبی و قرمز که طولانی ترین آن حدود 4 کیلومتر است، اسکی کرد.

کوه های کوختا که به تترا هم معروف است یکی دیگر از پیست های اسکی مرتفع در باکوریانی است که دارای ارتفاع 2255 است.  این پیست دارای 4 کیلومتر مسیر اسکی با دامنه های دشوار و متوسط است. قسمت بالای شکاف نسبتا دشوار است و دارای شیب 52 درصد است و پیست اسکی متوسط باکوریانی آن از جنگل های زیبا در باکوریانی عبور می کند.

پیست های اسکی در سوانتی در گرجستان

در سوانتی دو پیست اسکی به نام های هاتسوالی و تتنولدی وجود دارد. منطقه سوانتی از تفلیس بسیار دور است اما دهکده های سوانتی از معروف ترین مقاصد بین اسکی بازان و توریست ها است. سوانتی ترکیبی از گردش تاریخی و گردش مدرن اسکی است که هرگز خسته کننده نخواهد بود. برج های دهکده مستیا منظره بسیار خیره کننده ای خصوصا در زمستان دارند. نزدیک ترین دهکده به پیست های اسکی در سوانتی دهکده مستیا است. در این دهکده رستوران ها، هتل ها و مهمان خانه های زیادی وجود دارد.

پیست های اسکی در گرجستان - پیست اسکی مستیا

پیست اسکی تتنولدی از پیست های اسکی در سوانتی گرجستان

پیست اسکی تتنولدی بزرگ ترین پیست اسکی گرجستان بعد از گوداری است که در فوریه سال 2016 افتتاح شد. تتنولدی یکی از قله های معروف در گرجستان است که پیست اسکی تتنولدی هم در دامنه های پایین این قله ایجاد شده است. با اسکی لیفت ها در تتنولدی از ارتفاع 1600 تا 3165 متری می توان بالا رفت. این اسکی لیفت ها از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر کار می کنند. پیست اسکی تتنوندی دارای 30 کیلومترپیست اسکی می باشد که طولانی ترین آن ها 9.5 کیلومتر است.

پیست اسکی هاتسوالی از پیست های اسکی در سوانتی گرجستان

پیست اسکی هاتسوالی به دهکده مستیا نزدیک تر است و حدود 8 کیلومتر از دهکده فاصله دارد. در حال حاضر سه مسیر در پیست اسکی هاتسولی درگرجستان وجود دارد: قرمز (1900 متر)، آبی (2600 متر) و مسیر برای مبتدیان (300 متر). پیست اسکی هاتسولی دارای 1 اسکی لیفت و 7 کیلومترپیست اسکی است. اختلاف ارتفاع این پیست برای اسکی کردن حدود 482 متر است. پیست اسکی هاتسوالی در مستیا دارای دو بخش است. در هر دو بخش می توانید اسکی کنید و برای رفتن به بخش بالایی همان بلیطی که خریداری کرده اید، کفایت می کند.

پیست های اسکی در گرجستان - پیست اسکی مستیا

پیست اسکی هاتسوالی در مستیا از پیست های اسکی معروف در گرجستان

پیست های اسکی در گرجستان - پیست اسکی مستیا

پیست اسکی هاتسوالی در مستیا از پیست های اسکی معروف در گرجستان

پیست های اسکی در گرجستان - پیست اسکی مستیا

پیست اسکی هاتسوالی در مستیا از پیست های اسکی معروف در گرجستان

پیست اسکی هاتسوالی در مستیا در نقشه

آشنایی با گوشه و کنار کشور گرجستان

مطالب پرطرفدار گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

آشنایی با کشور گرجستان

آشنایی با شهر های کشور گرجستان

error: Content is protected.