دریاچه لیسی تفلیس از جاذبه های گردشگری تفلیس

دریاچه لیسی از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس و ازمناطق تفریحی در قلمرو تفلیس و راحت ترین مکان برای گذراندن اوقات فراغت برای ساکنان شهر و گردشگران است. دریاچه لیسی تفلیس مکانی مفرح و خنک در تابستان است که با کرایه دوچرخه در اطراف دریاچه لیسی تفلیس لذت این تفریح را می توان دو چندان کرد.

دریاچه لیسی تفلیس از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس

دریاچه لیسی از جاذبه های دیدنی شهر تفلیس، ازمناطق تفریحی در قلمرو تفلیس و راحت ترین مکان برای گذراندن اوقات فراغت برای ساکنان شهر و گردشگران است. دریاچه دارای شرایط آب و هوایی مطلوب و آب گرم است و تقریبا 100 متر بالاتر از محله های سطح شهر تفلیس، در فاصله چند دقیقه دورتر از مرکز شهر است.

مساحت دریاچه لیسی حدود 0.47 کیلومتر مربع است، حجم ذخیره آب آن حدود 16 کیلومتر مربع است، حداکثر عمق دریاچه لیسی 4 متر است. کناره های دریاچه به جز چند بخش به طور متوسط ​​کج شده و شرایط مطلوبی را برای شنا کردن ایجاد می کنند. این دریاچه از آب باران، برف و آب زیرزمینی تغذیه می کند. در فصل تابستان دمای آب تا 28 درجه سانتیگراد می رسد، در حالی که در فصل زمستان، باندهای یخی به طور مرتب ظاهر می شوند.

توسعه این دریاچه در سال 1937 آغاز شد. در اطراف دریاچه تا 1400 گونه مختلف پوشش گیاهی کاشته شد و محیط اطراف دریاچه سبز شد. دریاچه لیسی امروزه یکی از محبوب ترین مناطق تفریحی و گردشی شهر است.

در سال 2007، در مجاورت دریاچه، یک محوطه جدید که شامل یک زمین 31 هکتاری است، افتتاح شد که جایگاهی برای دوستداران اسب سواری است.

تفریحات در دریاچه لیسی در تفلیس 

تفریحات زیادی رو می تونید در کنار این دریاچه تمیز داشته باشید، از دوچرخه سواری و آفتاب گرفتن در کنار دریاچه تا ماهی گیری و شنا در دریاچه لیسی تفلیس. حتی اگر پیگیر باشید می تونید کمی آن طرف تر اسب دوانی را پیدا کنید و این تفریح رو هم تجربه کنید.

در کنار دریاچه لیسی تخت هایی برای آفتاب گرفتن می تونید کرایه کنید و اگر هوس امتحان غذاهای گرجی به سرتون زد در کنار دریاچه، رستوران های شیک و زیبایی هم هست که می تونید در یک فضای سبز این لذت رو هم بچشید.

اگر همراهتون یک کوچولوی ناز دارید باید بگم که دوچرخه هایی با سایزهای مختلف در اطراف دریاچه لیسی تفلیس می تونید کرایه کنید که برای خردسالان هم مناسب است.

اگر خواستید در زمان خلوت تری در تابستان به دریاچه لیسی تفلیس برید بهتره که شنبه و یکشنبه نباشه چون مردم خود تفلیس عاشق این دریاچه لیسی هستند و در روزهای آخرهفته شون به این دریاچه میان.

اگر به این دریاچه رفتین می بینین که سطل های بسیاری برای زباله وجود داره و ساحل دریاچه و دریاچه بسیار تمیزه. یادمون باشه که مراقب طبیعت باشیم.

دریاچه لیسی تفلیس

دریاچه لیسی تفلیس از جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان

دریاچه لیسی تفلیس

دریاچه لیسی تفلیس از جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان

دریاچه لیسی تفلیس

دریاچه لیسی تفلیس از جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان

دریاچه لیسی تفلیس

دریاچه لیسی تفلیس از جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان

فیلمی از دریاچه لیسی تفلیس از جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان

error: Content is protected.