قلعه پترا در نزدیکی باتومی از جاذبه های تاریخی اطراف باتومی

قلعه پترا در نزدیکی باتومی یکی از دیدنی های گرجستان است که با منظره ای خیره کننده از بالای قلعه پترا، دریای سیاه و اطراف باتومی همراه است. اگر به باتومی سفر کردید و خواستید از مکان های تاریخی اطراف باتومی هم بازدید کنید بازدید از قلعه پترا در نزدیکی کوبولتی را از دست ندهید. قلعه پترا یک مکان تاریخی و باستانی خاص است که منظره دریای سیاه از آن تماشایی است.

قلعه پترا قلعه باستانی در اطراف باتومی

قلعه پترا در نزدیکی باتومی٬ یک قلعه باستانی مربوط به قرن ششم میلادی است. پترا از کلمه یونانی به نام صخره گرفته شده است. قلعه پترا توسط رومی ها در یک محل استراتژیک که هم به دریای سیاه و هم به راه خاکی دید داشته است، بنا شده که اگر کشتی جنگی در راه ورود به منطقه رومی ها بوده و یا اگر لشکر پیاده ای قصد ورود به باتومی را داشته٬ قطعا این قلعه نقش مهمی را برای آن ها بازی کرده است. کاوش های باستان شناسی در قلعه پترا آثار متعددی را از قرون ششم میلادی به بعد در برگرفته است که در حال حاضر در موزه نگهداری می شوند.

قلعه پترا اطراف باتومی

قلعه ی پترا از جاذبه های باستانی و تاریخی اطراف باتومی

چگونه از باتومی به قلعه پترا بریم!

اگر به باتومی سفر کردید و خواستید علاوه بر بازدید از جاذبه های باتومی از مکان های تاریخی اطراف باتومی هم بازدید کنید بازدید از قلعه تاریخی پترا در نزدیکی کوبولتی را از دست ندهید. قلعه پترا یک مکان تاریخی و باستانی خاص است که منظره دریای سیاه از آن تماشایی است.

این قلعه در حدود یک ساعت از شهر باتومی فاصله دارد که برای رفتن به این قلعه بهتر است تاکسی بگیرید و یا با مینی بوس هایی که به تفلیس و یا کوبولتی از رو به روی آرگو تله کابین باتومی رد می شوند به قلعه پترا بروید و از راه برگشت هم باید در کنار جاده منتظر هر مینی بوسی باشید که به سمت باتومی می رود.

اگر با خانواده و یا پدربزرگ و مادربزرگ هستید، پیشنهاد من همان تاکسی گرفتن است و با پرداخت 50 – 40 لاری برای رفت و برگشت آسوده می توانید به این مکان بروید.

قلعه پترا از جاذبه های باستانی و تاریخی اطراف باتومی در نقشه

قلعه پترا اطراف باتومی

قلعه ی پترا از جاذبه های باستانی و تاریخی اطراف باتومی

قلعه پترا اطراف باتومی

اطراف قلعه پترا از جاذبه های باستانی و تاریخی در نزدیکی باتومی

قلعه پترا اطراف باتومی

قلعه ی پترا از جاذبه های باستانی و تاریخی در نزدیکی باتومی

قلعه پترا اطراف باتومی

قلعه ی پترا از جاذبه های باستانی و تاریخی در نزدیکی باتومی

قلعه پترا اطراف باتومی

قلعه تاریخی پترا از جاذبه های باستانی و تاریخی در نزدیکی باتومی

error: Content is protected.