محله های تفلیس پایتخت گرجستان

تفلیس شهری زیبا با قدمتی کهن در کنار رود کورا است. تفلیس، پایتخت کشور گرجستان شهری در حال توسعه و پیشرفت است. شهر تفلیس از محله های مختلفی تشکیل شده است که ما در این مطلب می خواهیم محله های تفلیس را معرفی کنیم. شناخت محله های تفلیس برای توریست ها و هم چنین برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و اقامت در تفلیس را دارند، بسیار مهم است.

معرفی محله های تفلیس

از محله های معروف تفلیس می توان به محله آبانوتوبانی(شهر قدیمی تفلیس)، محله متاتسمیندا، محله ریکه، محله شیک و گران واکه، محله سابورتالو، محله نوتسیبیدزه، محله وارکتلیتی، محله تجاری و شیک مرجانیشویلی و محدوده خیابان آقماشنبلی، محله قدیمی آولاباری، منطقه جدید و شهرک های اطراف لیسی لیک و اطراف دریای تفلیس.

محله های تفلیس

نمایی از شهر قدیمی تفلیس پایتخت گرجستان

کدام محله ی تفلیس!

هرکدام از این محله های تفلیس معایب و مزایای به خصوص خودشان را دارند برای مثال، محله مرجانیشویلی محله نوساز و شیکی است ولی محله شلوغ و پر ترافیکی در تفلیس محسوب می شود، البته ترافیک و شلوغی شهر تفلیس را اصلا با شلوغی شهر تهران اشتباه نگیرید چرا که شهر تفلیس شهری کوچک با 1.5 میلیون جمعیت است و شهر تهران بالای 11 میلیون جمعیت دارد.

اگر قصد ماندن در تفلیس را دارید باید بدانید که خانه های تفلیس معمولا مبله و در بیشتشر موارد قدیمی ساز هستند که بازسازی شده اند. اگرچه داخل خانه ها در تفلیس شیک و مرتب است اما راهروهای آن ها نامرتب و قدیمی هستند. یکی از نکات مهم درباره محله های تفلیس و در کل کشور گرجستان این است که، کشور گرجستان کشور امنی است و به تازگی در زمره امن ترین کشورهای دنیا قرار گرفته است. مردم به پلیس بسیار احترام می گذارند و پایبند قانون هستند. جریمه ها در صورت تخلف گران و مردم سعی می کنند با پلیس رو به رو نشوند. پلیس هم در کشور گرجستان بسیار جدی و سخت گیر است.

محله های تفلیس

نمایی از شهر قدیمی تفلیس پایتخت گرجستان

محله آباناتوبانی تفلیس از محله های تفلیس

محله آبانوتوبانی یک محله بسیار قدیمی در تفلیس است که در نزدیکی حمام های سولفور و در کنار رود کورا قرار گرفته است. در این محله تفلیس، بیشترین جاذبه های تفلیس قرار دارد و بیشترین تعداد هتل ها و مهمان خانه ها هم در این محله قرار دارند. محله آبانوتوبانی یک محله گران و توریستی است که اجاره کردن خانه در این محله را کمی مشکل می کند. قلعه ناریکالا تفلیس، حمام های سولفور تفلیس، کلیساهای معروف تفلیس، بوتانیکال گاردن تفلیس همه و همه در محله آبانوتوبانی تفلیس قرار گرفته اند.

محله های تفلیس

محله آبانوتوبانی تفلیس از محله های تفلیس گرجستان

محله آولاباری تفلیس از محله های تفلیس

محله آولاباری تفلیس از محله های قدیمی تفلیس است که بعد از پارک ریکه در تفلیس و در کنار محله آبانوتوبانی تفلیس قرار گرفته است. مهم ترین کلیسای ارتدکس گرجستان در این محله تفلیس قرار گرفته است. کلیسای سامبا ترینیتی کلیسای جامع تثلیث تفلیس در محله آولاباری تفلیس است. برای مشاهده عکس های بیشتر از کلیسای معروف سامبا در محله آولاباری از صفحه کلیسای سامبا تفلیس دیدن کنید.

محله های تفلیس

کلیسای سامبا تفلیس از در محله آولاباری تفلیس

محله دیدوبه تفلیس از محله های تفلیس

محله دیدوبه تفلیس محله شلوغ و پر سرو صدایی است که ترمینال تفلیس هم خوانده می شود. محله دیدوبه پر از اتوبوس هایی برای رفتن به شهرهای مختلف گرجستان مثل باتومی، کازبگی، مستیا است. یک بازار میوه و تره بار بزرگ هم در این محل است و هم چنین فروشگاه بزرگ گورگیا (فروشگاه بزرگ مبلمان و وسایل و ابزارآلات ساختمانی) تفلیس هم در دیدوبه قرار گرفته است. بهترین نوع دسترسی به محله دیدوبه تفلیس استفاده از مترو است. ایستگاه مترو دیدوبه تفلیس در این محله واقع شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم حمل و نقل در تفلیس از صفحه حمل و نقل در تفلیس بازدید کنید.

محله متاتسمیندا تفلیس از محله های تفلیس

محله متاتسمیندا تفلیس هم از محله های ساکت و قدیمی تفلیس است که در نزدیکی تپه متاتسمیندا واقع شده است. یکی از جاذبه های معروف این محله، پارک متاتسمیندا و شهربازی تفلیس و فونیکولار تفلیس است که در بالای تپه متاتسمیندا قرار گرفته است و شما با یک قطار برقی یا همان فونیکولار تفلیس، می توانید به بالای آن بروید. این محله تفلیس بالای خیابان روستاولی یا همان پشت پارلمان تفلیس در نزدیکی پارک 9 می تفلیس است.

محله های تفلیس

تپه متاتسمیندا تفلیس. در پارک متاتسمیندا به خیابان های اطراف این محل محله متاتسمیندا می گویند

محله مرجانیشویلی تفلیس از محله های تفلیس

محله مرجانیشویلی یکی از محله های شیک، نوساز است که پر از رستوران های ترکی، گرجی، هندی، عربی و ایرانی است. محله مرجانیشویلی از محله های بسیار شیک و گران برای تجارت در تفلیس شناخته می شود. بازسازی های بسیاری در این محله انجام شده است و خانه های قدیمی تفلیس با معماری خاص و نو بیشتر محله مرجانیشویلی را در بر گرفته است. خیابان معروف آقماشنبلی هم که یک خیابان سنگ فرش شده بسیار زیباست در محله مرجانیشویلی قرار دارد. هاستل معروف فابریکا هم در محله مرجانیشویلی، در نزدیکی مترو مرجانیشویلی قرار گرفته است. برای مشاهده عکس های بیشتر از محله مرجانیشویلی می توانید از صفحه خیابان مرجانیشویلی دیدن کنید.

محله های تفلیس

محله مرجانیشویلی تفلیس از محله های تفلیس گرجستان

محله ورا تفلیس از محله های تفلیس

محله ورا تفلیس هم از محله های گران و تقریبا نوساز تفلیس است که روبه روی سالن کنسرت تفلیس و در کنار پارک ورا تفلیس، کلیسای لرجی تفلیس و کلیسای ارتدکس روسی قرار گرفته است. هتل 4 ستاره کوسته تفلیس و سینمای امیرانی تفلیس هم در نزدیکی این محله واقع شده است. محله ورا زیرمجموعه ای از محله واکه تفلیس است.

محله های تفلیس

کلیسای روسی سنت جان در محله ورا تفلیس

محله واکه تفلیس از محله های تفلیس

محله واکه تفلیس از محله های شیک و گران تفلیس است که بیشترین تعداد سفارت های خارجی و دانشگاه های تفلیس در این محله واقع شده اند. این محله تفلیس در حال رشد و ساختمان ها و آسمان خراش های بسیاری در نزدیکی پارک واکه و اطراف آن وجود دارد. محله واکه تفلیس از محله های مدرن تفلیس است که جاذبه هایی مانند، دریاچه لاک پشت و پارک واکه تفلیس در این محله واقع شده اند.

محله های تفلیس

محله واکه تفلیس از محله های تفلیس گرجستان در نقشه

محله واکه تفلیس از محله های تفلیس گرجستان

محله سابورتالو تفلیس از محله های تفلیس

محله سابورتالو تفلیس محله نسبتا ارزان و شلوغ تفلیس است که دانشگاه مدیکال یونیورسیتی و بیمارستان های بزرگی در این محله قرار دارند. این محله تفلیس در حال رشد است اما محله شلوغی به شمار می آید. خیابان کازبگی تفلیس و واژا- پشاولا (Vazha-Pshavela) و خیایان پکینی(بورس مغازه های پوشاک) و خیابان کازبگی تفلیس (بورس آرایشگاه ها و ناخن و تتو در تفلیس) همه در محله سابورتالو هستند.

محله سابورتالو تفلیس از محله های تفلیس گرجستان در نقشه

error: Content is protected.