محله های معروف استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

شناخت محله های معروف استانبول یکی بهترین راه های انتخاب هتل در استانبول است. با شناخت محله های معروف استانبول و پراکندگی جاذبه های گردشگری در این محله ها می توان با دید بازتری نزدیک ترین هتل ها را به مکان های توریستی مشخص کرد و از بین آن ها بهترین گزینه را با توجه به بودجه و سلیقه انتخاب کرد. هم چنین با شناخت محله های معروف استانبول قبل از سفر می توان از اتلاف وقت جلوگیری کرده و در اولین سفر بیشترین و مهم ترین جاذبه ها را شناخت و از آن ها بازدید کرد.

محله های معروف استانبول کجاست!

محله های معروف استانبول شامل محله های بیوگلو،محله فاتیح و محله بشیکتاش است. محله بیوگلو شامل میدان تکسیم استانبول مرکز بازارها و رستوران های شیک و کافه های مدرن است. محله فاتیح محله تاریخی استانبول است که حول و حوش مسجد آبی( مسجد سلطان احمد)، گرند بازار استانبول، گلهانه پارک و مسجد ایاصوفیه است. محله بشیکتاش محله مدرن و گران استانبول در نزدیکی میدان تکسیم که نزدیک کاخ دلماباغچه استانبول است.

ترکیه پایتخت گردشگری استانبول

 نمایی از شهر استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

ترکیه پایتخت گردشگری استانبول

 محله های معروف استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

بیشترین جاذبه های تاریخی استانبول در کدام محله استانبول است!

بیشترین جاذبه های تاریخی مهم در استانبول در منطقه فاتیح استانبول قرار گرفته است که جای جای آن پر از مسجدهای معروف و موزه های معروف است. پس اگر به مناطق تاریخی بیش تر از مناطق تفریحی و خرید علاقه دارید، می توانید هتل مد نظرتان را در این منطقه یعنی منطقه فاتیح انتخاب کنید. منطقه فاتیح هم دارای تراموا است و به سرعت شما رو به میدان تکسیم و برج گالاتا در محله بیوگلو استانبول می رساند.

استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

نمایی از محله تاریخی فاتیح در شهر استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

پراکندگی جاذبه های استانبول به نسبت محله های معروف استانبول

محله بیوگلو استانبول شامل میدان تکسیم و برج گالاتا تاور

یکی از محبوب ترین محله ها برای خرید و گشت و گذار در استانول محله بیوگلو است که شامل میدان تکسیم و خیابان استقلال است. مهم ترین جاذبه تاریخی و گردشگری نزدیک به محله بیوگلو استانبول، گالاتا تاور است. میدان تکسیم در محله بیوگلو پر از هتل های لوکس، مغازه های شیک، مراکز خرید مدرن، رستوران ها و کافه های دنج است. یکی از جاذبه های محله بیوگلو ترموا (قطار برقی) است که از وسط خیابان استقلال می گذرد و به جذابیت های این محله افزوده است.

استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

برج گالاتا از جاذبه های تاریخی در محله بیوگلو

استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

برج گالاتا از جاذبه های تاریخی در منطقه تکسیم

محله بیوگلو از محله های معروف استانبول در نقشه

 محله فاتیح از محله های توریستی استانبول

محله فاتیح یکی از محله های قدیم استانبول است که پر آثار تاریخی است. مسجد آبی، مسجد و موزه حاجیا صوفیا، میدان تاریخی سلطان احمت، پارک گلهانه، گرند بازار استانبول، کاخ توپکاپی و بسیاری مساجد تاریخی که معروف هم نیستند ولی فضای تاریخی جالبی دارند، در محله فاتیح قرار گرفته اند. دسترسی محله فاتیح به محله تکسیم بسیار آسان و با استفاده از توراموا به راحتی می توانید برای خرید و گشت و گذار و برای بازدید از برج گالاتا از آن استفاده کنید.

محله های معروف استانبول

بناهای قدیمی منطقه فاتیح استانبول

محله های معروف استانبول

مسجد آبی سلطان احمد در منطقه فاتیح استانبول

محله فاتیح استانبول از محله های تاریخی در استانبول در نقشه

 محله بشیکتاش یکی از محله های شیک و لوکس استانبول

محله بشیکتاش از محله های معروف استانبول، محله کاخ های زیبای استانبول است که پشت محله بیوگلو و میدان تقسیم قرار گرفته است. در کناره های ساحل کاخ ها و موزه های بسیار زیبایی را می توانید پیدا کنید که معماران ترکی در دوره های مختلف از انواع سبک های اروپایی در ساخت آن ها بهره جسته اند. خانه های مسکونی این محله هم بسیار شیک و از محله های گران استانبول به حساب می آید. کمی آن طرف تر از کاخ های زیبای دلماباغچه، ساختمان های سربه فلک کشیده و برج های زیبای استانبول قرار گرفته اند. بخش مدرن و اروپایی استانبول همین محله بشیکتاش است.

محله های معروف استانبول

محله بشیکتاش استانبول از محله های مدرن در استانبول

محله بشیکتاش استانبول از محله های مدرن در استانبول در نقشه

فیلمی از جاذبه های استانبلول

بهترین هاستل های استانبول پایتخت گردشگری ترکیه

بهترین هاستل های استانبول
بهترین هاستل های استانبول
error: Content is protected.