دانستنی های محبوب

تفلیس

جاذبه های گردشگری شهر تفلیس گرجستان شامل جاذبه های تاریخی و جاذبه های تفریحی است. تفلیس شهری کهن با جاذبه های باستانی و تاریخی از جذاب ترین پایتخت های دنیا به شمار می رود. از مهمترین جاذبه های گردشگری تفلیس می توان حمام های سولفور، کلیسای متخی، کلیسای سامبا، مسجد جامع تفلیس، تندیس مادر گرجستان، قلعه ناریکالا، پل صلح تفلیس، کلیسا سیونی تفلیس و فونیکولار تفلیس نام برد.

کازبگی – استپانتسمیندا

کازبگی بهشت گرجستان است. تقریبا هر توریستی که برای اولین بار به کشور گرجستان می آید به طور حتم بازدید از کازبگی را در برنامه اش دارد. علاوه بر زیبایی خیره کننده طبیعی کازبگی، وجود یک کلیسا در ارتفاع 1700 متری و با قدمت هزاران سال و در پشت آن قله 5000 متری کازبگ، از کازبگی یک مکان استثنایی را ساخته است.

باتومی

شهر باتومی از شهرهای زیبا و جذاب کشور گرجستان محسوب می شود و به مروارید دریای سیاه معروف است. شهر باتومی علاوه بر جاذبه های مدرن و با شکوه دارای خیابان ها و کوچه های قدیمی با خانه های قدیمی و کهنه است. گاهی با گشتی در شهر باتومی بازارهای خیابانی هم به فاصله کمی از دریا وجود دارد که برای توریست هایی که از شهرهای مدرن اروپایی وارد باتومی می شوند، جالب است.

سیقناقی

شهر سیقناقی گرجستان به شهرعشق در گرجستان معروف است. این شهر کوچک که در نزدیکی تفلیس هم قرار دارد مکان ازدواج بسیاری از زوج های تفلیس و شهرهای نزدیک به سیقناقی و حتی توریست های خارجی است. ویژگی منحصر به فرد این شهر وجود یک منظره باز از دره آلازانی، تاکستان های انگور، خانه هایی یک دست با سقف نارنجی و خیابان های سنگ فرش است.

متسختا

شهر متسختا یکی از تاریخی ترین شهرهای کشور گرجستان است که یکی از قدیمی تری، بزرگ ترین، مقدس ترین و تاریخی ترین کلیساهای گرجستان در این شهر تاریخی یعنی شهر متسختا قرار دارد. این شهر باستانی در گذشته پایتخت پادشاهان گرجستان بوده است و بسیاری از مقبره های این شاهان در کلیسای عظیم سوتیتسخوولی در شهر متسختا واقع است.

مستیا

مستیا مرکز استان سوانتی در شمال کشور گرجستان است. سوانتی متشکل از مناطق کوهستانی بوده و نیز مرکز کوهنوردی قفقاز است، کوهنوردان از کشورهای مختلف برای صعود به قله‌های معروف در منطقه سوانتی مانند اوشبا، جانگا و شخارا از رشته کوه‌های قفقاز مرکزی، به این ناحیه عزیمت می‌کنند.

کاختی

منطقه کاختی در گرجستان سرزمین تاکستان های انگور و شراب سازی های بزرگ گرجستان است که در شرق گرجستان واقع شده است. علاوه بر زیبایی های طبیعی، منطقه کاختی دارای آثار باستانی زیادی هم هست که توجه بسیاری از توریست ها را به خود جلب می کند.

error: Content is protected.