رقص گرجی از رقص های سنتی منطقهٔ قفقاز

رقص و آواز گرجی یکی از جاذبه های مهم و جالب برای توریست ها محسوب می شود و آمیزه ای از هنر و جنگاوری است. در واقع بسیاری از توریست ها به دنبال رستوران هایی می گردند که همراه با چشیدن دست پخت گرجی ها رقص و آوازشان را هم تماشا کنند.

رقص گرجی آمیزه ای از هنر و جنگاوری 

رقص گرجی یک رقص معمولا گروهی، هیجان انگیز و گاهی رمانتیک است که چشم ها را خیره می کند. در کشور گرجستان رقص های مختلفی با سبک های مختلفی وجود دارد.

بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و استقلال گرجستان بسیاری از فرهنگ ها و رسوم و اهمیت به آن ها  در گرجستان پر رنگ شد و بسیاری از هنرمندان گرجی تورهای بزرگی را در اروپا با عنوان رقص باله گرجی هر ساله برگزار می کنند و از این راه هم به جذب توریست هم کمک می کنند.

رقص گرجی رقص خورومی از انواع رقص های گرجی

رقص گرجی رقص سوانوری از انواع رقص های گرجی

رقص گرجی 

از معروف ترین این رقص ها رقص خنجولوری، داولوری، سیمدی و کارتولی است. رقص خنجلوری رقصی مردانه است که مردان برای نشان دادن مهارت خویش با خنجر تک تک به رقابت می پردازند. رقص گرجی عموما یک رقص گروهی است که گاهی زن ها مردها با هم می رقصند، گاهی زن ها با هم می رقصند، گاهی بچه ها گاهی مردها با هم رقصی حماسی را به همراه خنجر یا بدون آن به اجرا می گذارند.

رقص گرجی

 

رقص داولواری از انواع رقص های گرجی

 رقص داولوری رقصی تقریبا غیر رسمی است که گروهی از مردان و زنان در کنار هم به رقص در می آیند.رقص سیمدی نوعی رقص گرجی است که شبیه به رقص کردی است و زوج های مرد و زن دست در دست هم به صورت موزون در کنار هم می رقصند.

رقص گرجی

رقص زوجی گرجی 

در این رقص مردان و زنان یکی در میان می ایستند و تمامشان آستین های بلند دارند. رقص کارتولی یکی از معروف ترین و شیک ترین رقص های گرجی است که زوجی جوان با هم می رقصند و در پشت آن ها صفی از رقصنده ها این زوج را همراهی می کنند. در این رقص رقصنده مرد نباید هیجگونه تماسی با رقصنده زن برقرار کند. رقصنده مرد حتی نباید طوری برقصد که کت رقصنده زن را هم لمس کند.

رقص گرجی

رقص گرجی رقص مخدرولی از انواع رقص های گرجی

آشنایی با گوشه و کنار کشور گرجستان

مطالب پر طرفدار درباره کشور گرجستان

آشنایی با هتل های کشور گرجستان

آشنایی با شهرهای کشور گرجستان

error: Content is protected.